Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
191 postów 165 komentarzy

Teresa Garland

Prezydentka - Państwo i prawo powinno służyć człowiekowi i jego dobru a polityka powinna być rozsądną troską o dobro wspólne. Egzekwowanie w Polsce sprawiedliwości i poszanowanie Naturalnych Praw Człowieka Polacy muszą sobie dopiero wywalczyć.

Do Prezydenta Wrocławia w sprawie demokracji - list otwarty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do Prezydenta Wrocławia w sprawie demokracji - list otwarty

 

https://tymczasowaradastanu2019.wordpress.com/2020/10/16/do-prezydenta-wroclawia-w-sprawie-demokracji-list-otwarty/

 

 

D110 2020 10 16                                                                                               Polska dnia 16 X 2020r.

Do Prezydenta Wrocławia w sprawie demokracji - list otwarty

Sz.P. Jacek Sutryk, Szanowny Panie,

Dochodzą do mnie słuchy iż na zarządzanym przez Pana terenie miasta Wrocławia podobno neguje Pan obywatelom ich demokratyczne prawa obywatelskie, poprzez np. rozwiązywanie manifestacji obywatelskich czy wdrażanie aktów bezprawia nazywanych prawem. Przypominam Panu zatem co to jest demokracja i jakie panują w demokracji zasady.

 

W artykule 2 Konstytucji RP jest napisane że Polska jest państwem DEMOKRATYCZNYM a to do czegoś zobowiązuje. Pan jako zarządzający powinien więc na zarządzanym przez Pana terenie zapewnić istnienie i rozwój demokracji. Aby demokracja mogła zaistnieć muszą być spełnione pewne warunki, muszą być przestrzegane pewne zasady oraz musi istnieć aktywność obywateli. Wygląda na to, że Pan nie stwarza obywatelom warunków do tego by na terenie Wrocławia zapanowała demokracja. Wydaje się że wprowadził Pan we Wrocławiu faszystowsko-totalitarno-terrorystyczne zarządzanie. Zatem jeśli tak jest, oświecam Pana w kwestii demokracji. Demokracja jest to rzeczywistość która aby zaistnieć potrzebuje swoistego wysiłku ze strony każdej jednostki która ją tworzy (w tym również Pana). Aby istniała demokracja muszą być zagwarantowane: WOLNOŚĆ SŁOWA, WOLNOŚĆ ZGROMADZEŃ, RESPEKTOWANIE PRAW CZŁOWIEKA oraz SZKOLNICTWO oparte na PRAWDZIE. Realizacja demokracji w Polsce na fundamencie istniejącej u nas cywilizacji łacińskiej, powinna opierać się na zasadach: sprawiedliwości, solidarności i pomocniczości. Demokracja to nie tylko instytucje państwowe i procedury ale przede wszystkim DEMOKRATYCZNY sposób współżycia którego Panu najwidoczniej brakuje. Zatem jeśli jest to dla Pana ciężar i nie jest Pan w stanie zaakceptować zasad demokracji, i nie jest Pan zdolny by respektowanie tych zasad demokratycznych mieszkańcom Wrocławia zapewnić, to może Pan ze swojego stanowiska zrezygnować. Demokracja to rządzenie poprzez dyskusję – jest to podstawa każdej demokracji. Zatem zachęcam Pana do dialogu, przede wszystkim z tymi obywatelami którym zanegował Pan demokrację na terenie Wrocławia rozwiązując marsze i manifestacje pod byle pretekstem, choćby pod pretekstem rzekomego prawa. Otóż musi Pan wiedzieć że CELEM prawa jest DOBRO każdego człowieka. Ponadto dla każdego ustanowionego prawa powinno być UZASADNIENIE dla tego prawa oparte na stanie faktycznym czyli na prawdzie. Jeśli nie ma takiego uzasadnienia to prawo jest nieważne. Zatem proszę się zastanowić nad prawem które Pan wdraża i egzekwuje. Jeśli żąda się od Pana realizacji bezprawnych aktów prawnych nie opartych na stanie faktycznym np. odnośnie rzekomej pandemi koronowirusa, to powinien Pan zgłosić to jako przestępstwo na podstawie np.art. 304 KPK.

 

Demokracja związana jest z powinnością każdego człowieka jaką jest dbanie o swój los i o los najbliższego otoczenia. Nie może Pan zatem negować ludziom protestów i manifestacji rozwiązując je, kiedy ludzie ci w sposób demokratyczny dbają tym sposobem po prostu o swój los, walczą o respektowanie ich praw człowieka.  By demokracja prawidowo funkcjonowała musi być oparta na prawdzie, na poszanowaniu praw człowieka. Punktem wyjścia w prawdziwej demokracji jest OSOBA LUDZKA i jej dobro. Ludzie tworząc polityczną społeczność w demokracji muszą opierać się na prawdzie, dobru wspólnym rozumianym jako umożliwienie rozwoju każdej osobie, na sprawiedliwości, wolności i poszanowaniu praw ogólnoludzkich. Demokracja to taka rzeczywistość gdzie osoba ludzka jest twórcą i realizatorem tej rzeczywistości. Zatem w demokracji Pan nie ma monopolu na władzę i na tworzenie rzeczywistości, bo rządzić i tworzyć nową rzeczywistość mają prawo wszyscy.

 

W artykule 1 Konstytucji jest napisane: „Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym WSZYSTKICH obywateli”. Proszę więc pamiętać, że teren Wrocławia nie jest Pańskim prywatnym folwarkiem na którym może Pan robić co Panu się żywnie podoba. Choć może wydaje się Panu że jest Pan nieruszalny, ale tak nie jest. Mieszkańcy miasta Wrocławia mogą Pana odsunąć od władzy działając BEZPOŚREDNIO na podstawie art.4 Konstytucji. Zatem następnym razem kiedy zechce Pan rozwiązać obywatelskie zgromadzenie, proszę o tym pamiętać. Zachęcam Pana do DIALOGU z mieszkańcami Wrocławia, dla Pańskiego dobra i dla dobra obywateli. Proszę przestać się bać rozmawiać i dyskutować OTWARCIE i BEZPOŚREDNIO z obywatelami.

Z wyrazami szacunku

Teresa Garland, Prezydent TRS NP SKK

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031