Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 116 komentarzy

Teresa Garland

Prezydentka - Państwo i prawo powinno służyć człowiekowi i jego dobru a polityka powinna być rozsądną troską o dobro wspólne. Egzekwowanie w Polsce sprawiedliwości i poszanowanie Naturalnych Praw Człowieka Polacy muszą sobie dopiero wywalczyć.

TERESA GARLAND Skarga do SN na PKW z powodu łamania prawa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TERESA GARLAND - Skarga do SN na PKW z powodu łamania biernego prawa wyborczego podczas wyborów na Prezydenta 2020r.

 

 

dnia 29 III 2020r.

Sąd Najwyższy

sn@sn.pl​, biuro.prasowe@sn.pl, bo@sn.pl, ref.inf.publ@sn.pl, rzecznik@sn.pl, sekretariat_IKNiSP@sn.pl, ref.inf.publ@sn.pl,

 

TERESA GARLAND - Skarga do SN na PKW z powodu łamania biernego prawa wyborczego podczas wyborów na Prezydenta 2020r.

 

Szanowni Państwo,

W dniu 18 marca 2020 roku zgłosiłam do Państwowej Komisji Wyborczej moją INDYWIDUALNĄ kandydaturę na Prezydenta Polski. Zrobiłam to po tym jak zorientowałam się że procedury Kodeksu Wyborczego mające na celu zarejestrowanie kandydata na Prezydenta, są w praktyce i w obecnie istniejącej sytuacji dla zwykłego obywatela nierealizowalne. Wcześniej bo w dniu 1 marca 2020 roku, zainicjowałam mój Komitet Wyborczy, ale biorąc pod uwagę krótki czas napiętego kalendarza wyborczego, szalejący Koronawirus i istniejące RODO, nie udało mi się w tak krótkim czasie zebrać wymaganej ilości podpisów poparcia. W związku z powyższym, skoro zebranie wymaganej ilości podpisów poparcia koniecznych do zgłoszenia komitetu i rejestracji kandydata okazało się w praktyce i w istniejących realiach niewykonalne, zrezygnowałam z kandydowania z ramienia Komitetu (nie zgłaszając i nie rejestrując go w PKW), lecz zdecydowałam się na zgłoszenie mojej kandydatury INDYWIDUALNIE.

 

Nie zamierzałam i nie zamierzam rezygnować z mojego biernego prawa do kandydowania na Prezydenta. Polska Konstytucja gwarantuje demokratyczne prawa obywatelskie każdemu obywatelowi, również podpisany przez Polskę dokument kopenhaski z 1990 roku, gwarantuje możliwość INDYWIDUALNEGO kandydowania na wybieralny urząd publiczny.

 

Istniejący obecnie Kodeks Wyborczy łamie Konstytucję i na dodatek łamie zasady demokratyczne. Nie uwzględnia on procedury INDYWIDUALNEJ możliwości kandydowania, co jednak nie znaczy że obywatel ma być z tego powodu takiej możliwości kandydowania pozbawiony.  Należy się bowiem zastanowić co jest ważniejsze: PRAWO czy PROCEDURY? oraz co jest celem prawa? Otóż celem prawa jest DOBRO, a prawo jest ważniejsze od procedur, gdyż to właśnie na podstawie prawa tworzy się procedury.

 

Państwowa Komisja Wyborcza nie uwzględniła mojego biernego prawa wyborczego tj. możliwości INDYWIDUALNEGO kandydowania na Prezydenta oraz nie wzięła pod uwagę precedensowego  orzeczenia wydanego przez Sąd Najwyższy w związku z niemożnością zebrania podpisów przez innego kandydata na Prezydenta - Pana Sławomira Grzywy. Efektem takiego podejścia jest to, że Państwowa Komisja Wyborcza nie zarejestrowała mojej kandydatury na Prezydenta Polski do Wyborów w 2020 roku, łamiąc moje demokratyczne, bierne prawo wyborcze.

 

Wnoszę o wydanie orzeczenia które zobowiąże Państwową Komisję Wyborczą do wpisania mnie na listę kandydatów na Prezydenta do wyborów prezydenckich w 2020 roku. Przesyłam 5 załączników tj. korespondencję pomiędzy PKW a mną. Będę wdzięczna za informację zwrotną na dwa adresy mailowe: teresagarland1@gmail.com,teresagarland@fidespolska.pl,

W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną w kraju i ograniczeniami w poruszaniu się, w/w wniosek przesyłam jedynie drogą mailową.

Z wyrazami szacunku

Teresa Garland, Indywidualny i niezależny kandydat na Prezydenta Polski

https://teresagarlandprezydent.wordpress.com/

Skr.poczt.88, 32-050 Skawina, Mail: teresagarland1@gmail.com,teresagarland@fidespolska.pl,


KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31