Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
191 postów 165 komentarzy

Teresa Garland

Prezydentka - Państwo i prawo powinno służyć człowiekowi i jego dobru a polityka powinna być rozsądną troską o dobro wspólne. Egzekwowanie w Polsce sprawiedliwości i poszanowanie Naturalnych Praw Człowieka Polacy muszą sobie dopiero wywalczyć.

Eutanazja w Łomży rozpoczęta!? Sprawdź Twój szpital!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

HORROR! Eutanazja w Łomży rozpoczęta!? Sprawdź dostępność szpitali w Twojej okolicy!

 

HORROR! Eutanazja w Łomży rozpoczęta!? Sprawdź dostępność szpitali w Twojej okolicy!


Odsłuchajcie całość materiału i szybko pobierzcie bo podobno znika...: https://www.youtube.com/watch?v=0iTwLHoQcOA

W Łomży zamykają cały szpital dla mieszkańców przekształcając go w szpital zakaźny....w  oczekiwaniu na Koronowirusa.... zostawiając wszystkich chorych wymagających stałego leczenia bez opieki.....!!!! Wojewoda który podjął decyzję o zamknięciu szpitala dla mieszkańców i przekwalifikowanie go na szpital WYŁĄCZNIE zakaźny, jest gorszy od Hitlera i dr. Mengela! Skazuje ludzi z Łomży i okolic na PEWNĄ ŚMIERĆ!!! To jest LUDOBÓJSTWO i EUTANAZJA MASOWA! Na procesie w Norymberdze takich wieszano! A Polacy a w szczególności Łomżanie akceptują taką sytuację jako coś normalnego? .... bo .... boją się wyjść z domu i.... ZAPROTESTOWAĆ.... a skoro tak to niech umierają..... Jeśli w tamych okolicach byłaby chociaż garstka odważnych, prawdziywch mężczyzn która PRZYNAJMNIEJ wywiozłaby Wojewodę na taczkach, to może byłaby nadzieja na przeżycie dla Łomżan.... ale takich mężczyzn w Łomży chyba już nie ma..... bo żaden z nich NIC nie może........ Czyżby wszyscy byli IMPOTENTAMI?  Przed szpitalem protestowała garstka chorych..... a gdzie ci zdrowi i rośli mężczyźni klikający na klawiaturze którzy powinni stanąć w obronie słabszych i chorych?  Gdzie kler? Nisko upadlliśmy i upadniemy całkowicie skoro jako naród nie potrafimy obronić słabszych.....


Obejrzyjcie Państwo całość. To jest firm horror, poza tym że jest to horror w realu....: https://www.youtube.com/watch?v=0iTwLHoQcOA

 

Z pozdrowieniami

Teresa Garland

Osiągnęłam dobowy limit pisania artykułów stąd doklejam kolejny artykuł pod spodem. Proszę o MASOWĄ kolportację!

Polacy na dniach wyginą zaatakowani 5G które uruchamia KORONOWIRUSA?!


Szanowni Państwo,

Armagedon i znamię bestii wchodzi właśnie do Polski?!


Przedstawię Wam scenariusz który obawiam się że już wkrótce może okazać się prawdą i jeśli tak by się stało to za kilka tygodni nas Polaków zostanie już tylko garstka... i to zaczipowanych.....


Zacznę od tego że kilka lat temu krążyła po internecie informacja że od pczątku lat 70-siątych każdemu Polakowi zaraz po porodzie jest pobierana krew do specjalnej bazy danych..... nie wiem na ile ta informacja była prawdziwa ale jeśli tak było, to nic nie dzieje się bez przyczyny...


W ostatnich dniach premier Morawiecki poinformował że wkrótce w Polsce będzie kilkanaście tysięcy zachorowań lub zarażoncyh koronawirusem. On się tego spodziewa a ja myślę że on to wie że tak będzie bo wie coś czego my nie wiemy.... Uważam że on ukrywa prawdę na temat koronawirusa i ..... 5G. A jaka to mogłaby być prawda?


Bardzo prosta: przypuszczam że w Polsce w następnych tygodniach amerykańskie wojsko podczas manerwów będzie w praktyce przeprowadzało pierwsze ogólnokrajowe testy użytkowania ich platformy komunikacyjnej jaką jest technologia 5G. Testy te spowodują natychmiastowe masowe zachorowania na koronawirusa i zgony, bo jak pisze jeden z komentujących na jednym ze znanych portali: „To nie wirus zabija ludzi, ale nadajniki promieniowania mikrofalowego niszczą strukturę cząsteczkową tlenu i w połączeniu ze stanem posiadania wirusa, następuje ostry stan zapalny w płucach i zalania ich wydzielanym nadmiarem płynu. We Wuhan było 5G i ono wywołało bezpośrednio masowe zgony przez uduszenie, a nie sam tylko wirus.”


Zatem nie dziwota że cały szpital w Łomży przeznaczono na szpital zakaźny, gdyż w tamtej stronie Polski będą się między innymi odbywały amerykańskie manewry wojskowe, tam więc będą tę technologię 5G w praktyce testować. Oni doskonale wiedzą gdzie ludzie na koronaworusa zachorują. Zagadkową informacją ze szpitala w Łomży jest to, że testy na istnienie koronawirusa będą robione nie w szpitalu w Łomży lecz pobrane próbki (krwi???) będą zawożone do badań w Białymstoku..... ja myślę że może tutaj chodzić o nadzorowanie przebiegu eksprymentu na Polakach bez zgody Polaków. Art. 39 Konstytucji mówi jasno: „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody” art.40 Konstytucji mówi: „Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu.(...)” Cóż.... kiedy PRAWO ani KONSTYTUCJA w Polsce nie obowiązują i nie są egzekwowane a Polacy o egzekwowanie swoich Naturalnych Praw Człowieka nie walczą i nie zabiegają... Zatem jeśli Polacy nie obronią i nie wyegzekwują swoich Naturalnych Praw Człowieka to po prostu wyginą.... i na to się zanosi.....


Infrastruktura technologiczna 5G została w Polsce wybudowana z myślą o pobycie tutaj wojsk amerykańskich. Amerykański generał Spalding wymyślił zastosowanie technologii 5G dla amerykańskiego wojska w celach komunikacyjnych, w przypadku gdyby Chińczycy zestrzelili amerykański system satelitarny służący amerykańskiemu wojsku do komunikowania się. Stąd powstała właśnie ta koncepcja technologii 5G. W mojej opinii jako terytorium eksprymentalne wybrano bantustan jakim jest Polska ..... bo tu wszystko można i bez sprzeciwu tubylców....


Skoro prawdopodobnie ujawniłam ich plan, to trzeba zatem zacząć wyciągać wnioski do czego ONI zmierzają, zdać sobie sprawę w jakiej sytuacji się znajdujemy, do czego to wszystko zmierza i może czas wstać od komputera, rozjerzeć się wokół po okolicy gdzie te nadajniki są zamonotawane i ..... szybko je zneutralizować? Być może trzeba je będzie usuwać fizycznie, a być może wystarczy odciąć je od prądu? To juz zostawiam inwencji Polaków i ekspertom. BYLE SZYBKO!!!! Faktem jest że ŚMIERĆ i MASOWA EKSTERMINACJA dla Polaków jest przygotowana  Uważam że oni przygotowywują szpitale bo za chwilę włączą 5G które jest już gotowe do użycia i czeka tylko na przyciśnięcie guzika! Wtedy będziemy mieli EPIDEMIĘ KORONAWIRUSA! Więc nasi oprawcy muszą być gotowi.... A my?


A raz jak już chorzy dostaną się do szpitali to nawet bez ich wiedzy i zgody zostaną zaczipowani..... albo uśmierceni. Polacy będą mieli to na co się zgodzą.....

Z pozdrowieniami

Teresa Garland

21 III 2020r.

Powyższy artykuł jest moja osobistą opinią.

W razie zainteresowania Wasza Pani Prezydent jest do dyzpozycji... tu:

https://teresagarlandprezydent.wordpress.com/

tel. 697357009

 

 

KOMENTARZE

 • ...
  Ma Pani Autorka w powyższym całkowitą rację.
  Przy czym to że ma Pani rację, wcale nie znaczy, że Pani rację ma w realiach III demokratycznej RyPy.

  Polacy bowiem dostają to, czego chcą.
  Polacy nie boją się śmierci. Polacy boją się koronnego świrusa, bo tak ich wystraszyła TelaViwzja...

  Wojewoda wyszedł na przeciw oczekiwaniom Polaków!

  P.S. 5*
 • Rządzący w Rzeczypospolitej, wykazują ewidentne dysfunkcje percepcyjne !
  Potwierdzenie z Podlasia :
  Pierwszy mieszkaniec z potwierdzonym znamieniem koronowirusa wrócił do Białegostoku z Niemiec 12.03 !
  Mając świadome podstawy nosicielstwa, próbował zainteresować sanepid, szpital zakaźny, lekarza rodzinnego.
  Wszędzie Go „olano” – dla uszczegółowienia i precyzji, Jego obawy składano do DU..Y !!
  Wykazano sprawcze zainteresowanie dopiero 17.03, potwierdzając zarażenie !!!

  Przykład z Singapuru :
  Maja podobną ilość zarażonych przy gęstości zaludnienia siedemdziesięciokrotnie wyższej niż w Polsce co i też niewątpliwie jest zagrożeniem samym w sobie, prowadzą normalne życie !
  Nie zamknięte są miejsca publiczne (np. szkoły) !!
  Mają sprawne, roztropne, rozumne, logicznie działające SŁUŻBY PUBLICZNE !!!

  Polska – 1000 lat za „murzynami” !!!!
 • @Nathanel 11:50:50
  W moim powiatowym SUlęcinie (10 000 ludzi) jest szpital powiatowy. Znakomicie radzi sobie finansowo. W powiecie jest jeszcze szpital specjalistyczny (bodaj płuca, serce). I szpital na dobrym poziomie. Obecnie zamieniony na zakaźny, a w powiecie podobno jeden przypadek zarażenia. Powiat to jakieś 35 000 ludzi i aż dwa szpitale. W sumie radzące sobie lepiej niż często wojewódzkie.
  Niedaleko ode mnie jest Kostrzyn-małe miasto, a ze szpitalem . Nie jest to miasto powiatowe. Niedaleko też SKwierzyna i znakomici ortopedzi (tylko dwóch chyba, ale super fachowcy. Innych oddziałów zdefiniować w stanie nie jestem. Czyli u nas jest dsotęp do szpitali.
 • @Nathanel 11:50:50 5*****! za wstęp i Pzdr!
  [Już myślałem że glupszej od Kopacz i Kidawy niema. Myliłem się.] Ja także, i nieznane nikomu to to chce być prezydentką, a nawet się nią już ogłasza 38 mln kraju. Żenada! Kidawa już nią się ogłosiła i w dodatku premjerką.
 • @Nathanel 16:14:38 rok temu podano, że
  85-90 % idzie na administrację, płace lekarzy i personelu. 10-15 % na pacjenta. Dlatego marne wyżywienie a ono podstawą zdrowienia pacjenta. Dlatego stan niektórych szpitali i ich wyposażenia mamy jaki mamy. Nie ma na remonty, wyposażenie-nowe łóżka, na nowe materace bo stare zużyte i powygniatane, pacjent leży praktycznie na metalowych poprzeczkach łóżka, etc.
 • @kula Lis 69 17:43:27
  "85-90 % idzie na administrację, płace lekarzy i personelu. 10-15 % na pacjenta. "

  Nie sprawdziłem tych liczb, co ze sprzętem? Nie ma go?

  Widzę, że trzyma się Pan linii partyjnej - obwiniać personel, którego jest i tak za mało i który się starzeje. "Rząd się wyleczy" jak powiedział pewien rzecznik rządu.
 • @Pedant 18:15:10
  A co ten rząd pozamykał szkoły pielęgniarskie? Zawodowe? Nie to było za PO/PSL. Rząd nie ma czarodziejskiej różdżki i nie stworzy nowego personelu w rok czy dwa. Zresztą braki są w każdym zawodzie w tym moim a młodzi się do szkół uczących zawodu nie garną. Szkoły pielęgniarskie mają brak kandydatek, kandydatów, w Kędzierzynie właśnie zamykają taką szkołę z w/w powodu.
 • @kula Lis 69 18:26:43
  "Nie to było za PO/PSL. Rząd nie ma czarodziejskiej różdżki i nie stworzy nowego personelu w rok czy dwa. "

  Miał 5 lat a nie dwa. Próbował?

  Oba stronnictwa są neoliberalne, tylko to obecnie rządzące stara się przypodobać zwykłym ludziom, głównie słowami. Poprzednie, zwykłych ludzi traktowało jak powietrze.
 • @Pedant 18:33:15
  Tak próbował, odtworzono TŻŚ we Wrocławiu, chętnych brak.
 • @Nathanel 11:50:50
  "W USA większośc miast wielkości Łomży żadnego szpitala nie ma."

  Sorry Winetou, ale USA pod względem opieki zdrowotnej nie jest żadnym wzorcem do naśladowania. A wręcz przeciwnie. Pod wieloma innymi względami USA też nie jest wzorcem.

  "Łomżę będą obsługiwać szpitale w Zambrowie, Kolnie, Ostrołęce, szpitalne oddziały ratunkowe w Zambrowie, Grajewie i Białymstoku."

  To chyba prościej byłoby utworzyć oddział/szpital zakaźny w Zambrowie, Grajewie i Białymstoku niż w szpitalu w Łomży, który obsługuje 120-130 tys. ludzi.

  https://strajk.eu/zostalismy-pozbawieni-opieki-zdrowotnej-mobilizacja-i-protesty-w-lomzy/

  "Dowóz pacjenta z Łomzy do szpitali regionalnych trwa tyle co pacjenta z oklicznych gmin do Łomży. "

  Być może. Ale założę się, że szpital w Łomży służy głównie 60 tys. Łomżanom, którzy pewnie są w promieniu 2-3 km od niego.
  Teraz mają się fatygować 30 km dalej? Po co?
 • @kula Lis 69 18:56:47
  "Tak próbował, odtworzono TŻŚ we Wrocławiu, chętnych brak."

  Dlaczego nie było chętnych? Płace dla pielęgniarek za niskie?
 • @Pedant 20:57:01
  W Technikum Żeglugi nie kształcą pielęgniarek. Były kiedyś szkoły średnie pielęgniarskie który wykształciły obecną kadrę, potem UE zażądała by to były magisterki i szkoły polikwidowano. Córka jest mgr pielęgniarstwa, mieszka z wnukiem w Niemczech ma brutto w szpitalu 3000 euro a netto 2100 euro to tak jakby miała 2100 zł bo tam żyje. Żadna rewelacja bo w Polsce pielęgniarki mają więcej niż ona na życie.
 • @kula Lis 69 08:11:36
  Zapomniałem dodać , że by tam być pielęgniarką trzeba bardzo dobrze znać niemiecki(egzamin na pierwszy stopień) Większość Polek pielęgniarek pracuje tam jako pomoc bo język kuleje, to już Filipinki dobrze go znają po rocznym kursie i pracują jako pielęgniarki.
 • @kula Lis 69 08:11:36
  Zastrzyki, pobieranie krwi w Niemczech wykonuje lekarz nie pielęgniarka jak u nas. W Norwegii pielęgniarka z dyplomem ma status jak lekarz.
 • @kowalskijan584 20:55:36
  Kowalski w Polsce za komuny szpitale były budowane pod potencjalną wojnę z Zachodem/z NATO. Stąd ich tak dużo w zachodnim pasie, centra mniej a wschód ubogi w szpitale. Dlatego te szpitale zlokalizowane w zachodnim pasie popadają w długi, bez dotacji państwa nie mogą się obejść, popadają w ruinę.
 • @Nathanel 16:14:38
  Najbogatszych krajów? I w USA zdychasz, jak nie masz kasy? AKurat szpitale w moim powiecie są bardzo dobrze zarządzane. Żadnych długów. Ten w Torzymiu to idealne miejsce dla chorych na płuca i serce. Za szpitalem lasek do spacerów. A nie można wszystkiego przeliczać na kasę. W Gorzowie szpital wojewódzki miał 200 baniek zadłużenia. I gdy go połączono z dwoma innymi, to długi wcale nie zelżały.
  A w moim powiecie administracja to 6 czy7 osób. Czyli da się zarządzać oszczędnie. A lekarze zrzekli się w umowach trzynastek. Wicedyrektor to staRY komuch, z długimi łapami. Ale to szpitalowi i mieszkańcom służy. Problemem NFZ i tutaj kasa ginie
 • @kula Lis 69 17:43:27
  A lekarze mają robić za darmo? Może odchudzić ministerstwo finansów? 2000 pracowników to sporo za dużo. I w ogóle odchudzić ministerstwa. A w PiSolandi, ponad setka wiceministrów.
 • @kula Lis 69 18:26:43
  Bzdury. Pielęgniarka musi być teraz po studiach. I za likwidację liceów medyczny odpowiadają wspólnie solidaruchy. Jedna sitwa, obecnie w POPiSie. Jednak tematyki nie znasz
 • @kula Lis 69 08:22:09
  "Dlatego te szpitale zlokalizowane w? zachodnim pasie popadają w długi, bez dotacji państwa nie mogą się obejść, popadają w ruinę."

  Dotuje się wojsko, które ma zapewniać bezpieczeństwo zewnętrzne. Dlaczego nie dotować szpitali, które są też potrzebne?

  Wbrew neoliberalnej propagandzie, nie wszystko powinno opierać się na zysku i neodarwiniźmie społecznym. Zresztą epidemie uderzają także w zamożniejszych, bo obsługujący ich "gorszy sort" może ich zarażać.
 • @Wican 11:37:56
  Dlatego obecnie wykształcenie pielęgniarki trwa 9 lat! a nie 4 jak kiedyś.
 • @Pedant 11:55:42
  A kto chciał prywatyzować szpitale? Chyba wiesz?
 • @Wican 11:36:52
  Nie tylko powinni pracować w jednym miejscu jak np w Niemczech. A nie przychodnia, szpital, gabinet prywatny.
 • @Wican 11:37:56
  Lekarze w Niemczech biorąc pod uwagę wartość nabywczą pieniądza to polsscy lekarze mają więcej, bo z trzech źródeł. Nie wolno przeliczać euro na złote bo ten lekarz żyje w Niemczech nie w Polsce. Może przeliczać lekarz polski mieszkający np w Słubicach a pracujący w np Frankfurcie po drugiej stronie Odry i po pracy wraca do domu w Słubicach. Dotyczy to wszystkich Polaków ze Słubic pracujących po drugiej stronie Odry po pracy wracających do domu.

  W najlepszej sytuacji finansowej są lekarze, którzy to zarabiają w Niemczech średnio 82.700 euro rocznie przed opodatkowaniem. Aby jednak polski lekarz zarabiał w Niemczech takie pieniądze, to przed podjęciem zatrudnienia musi nostryfikować swój polski dyplom w Niemczech. Dopiero po uznaniu dyplomu może podjąć legalną pracę w zawodzie, a furtka do dużych pieniędzy stoi otworem. W specjalizacjach medycznych górują chirurdzy, których to dochody mogą osiągnąć nawet 103.000 euro na rok. Dzieje się tak dlatego, że w Niemczech brakuje chirurgów, stąd aby ich zatrzymać, płaci im się wysokie stawki. Kolejny wzięty zawód to lekarz medycyny pracy. Na tym stanowisku także można zarobić świetne pieniądze. Stanowisko lekarza medycyny pracy to zarobek rzędu 95.250 euro. Nieco mniej zarabia anestezjolog. Jego średnie roczne zarobi to około 92.000. Najmniej zarabiają lekarze rodzinni. Ich też jest stosunkowo dużo. Lekarz rodzinny musi zadowolić się rocznym dochodem na poziomie około 66.000 euro. Jak widać na wyżej przedstawionych przykładach, im większa specjalizacja, tym większy zarobek. W Niemczech są przede wszystkim poszukiwani lekarze potrafiący przeprowadzać skomplikowane operacje i zabiegi, a także szczycący się dużymi osiągnięciami na polu naukowym. Jeżeli polski lekarz decyduje się na wyjazd do pracy w Niemczech, to najlepiej gdyby miał już za sobą kilkuletnią praktykę w polskim szpitalu. Co ciekawe, najwięcej lekarzom płacą nie duże jednostki medyczne, a te średniej wielkości! O ile duże jednostki zatrudniające pond 1.000 osób płacą lekarzom średnio 83.570 euro brutto rocznie, to średniej wielkości jednostki do 1.000 zatrudnionych płacą już średnio 90.194 euro brutto na rok. Różnica w skali roku wynosi zatem aż 6.624 euro brutto, a w skali miesiąca 552 euro brutto.
 • @Wican 11:37:56
  Opieka i lecznictwo
  Niski poziom płac obserwujemy z kolei w opiece i lecznictwie. W przeciwieństwie do lekarzy praca przy opiece medycznej jest na końcu skali płac. Przeciętne roczne wynagrodzenie w tej gałęzi to zaledwie 35.200 euro przed opodatkowaniem. Fizjoterapeuta zarobi średnio 26.600 euro przed opodatkowaniem. Specjaliści pracujący w dużych instytucjach zarabiają 20 procent więcej. Tym samym praca pielęgniarek, pielęgniarzy, czy też opiekunek nie jest jeszcze na zbyt wysokim poziomie. Jednak notoryczny brak fachowców i chętnych do pracy może w przyszłości spowodować, iż także te zawody będą dużo lepiej opłacane.
 • @Wican 11:37:56
  Technika medyczna 65.292 euro brutto! rocznie.
 • @kula Lis 69 16:02:23
  "Dlatego obecnie wykształcenie pielęgniarki trwa 9 lat! a nie 4 jak kiedyś."

  I dlatego pielęgniarka powinna zarabiać trzy tysiące albo cztery? Średnia wieku pielęgniarek przekroczyła już 50 lat.
 • @kula Lis 69 16:03:37
  "A kto chciał prywatyzować szpitale? Chyba wiesz?"

  Tusk, Putin? Cóż to za argument?
 • @Wican 11:37:56
  Wynagrodzenia lekarzy
  Lekarze od wielu lat wybierają pracę w Niemczech, co po wejściu Polski do Unii Europejskiej stało się znacznie prostsze a polscy lekarze cenieni za kompetencje i gruntowne wykształcenie.

  Wynagrodzenia lekarskie w Niemczech są regulowane przez Państwo a podwyżki następują raz w roku i publikowane są z rocznym wyprzedzeniem.

  Poniżej link do tabel i stawek zaszeregowania dla lekarzy:

  http://www.oeffentlichen-dienst.de/tv-l/tv-aerzte.html

  Lekarze w Niemczech mogą liczyć nie tylko na uregulowany czas pracy i dyżurów, ale także bogaty pakiet benefitów, na jakim w polskich warunkach mogę liczyć najczęściej jedynie pracownicy najbardzej prestiżowych korporacji w branży IT albo farmacji.

  Do takich benefitów należą już w czasie specjalizacji w Niemczech rzetelne rozliczenie nadgodzin, ubezpieczenie emerytalne, opieka medyczna, dodatki komunikacyjne, pomoc w organizacji życia rodziny przy relokacji czy różnego rodzaju działania i imprezy integracyjne.

  Poniżej średnie stawki lekarskie dla poszczególnych specjalizacji:

  http://www.gehaltsreporter.de/gehaelter-von-a-bis-z/89.html
 • @kula Lis 69 16:04:53
  "Nie tylko powinni pracować w jednym miejscu jak np w Niemczech. A nie przychodnia, szpital, gabinet prywatny"

  Na pewno robią to dla przyjemności. I obżerają się kawiorem.
 • @Wican 11:37:56 lekarze tabela płac
  Poniżej link do tabel i stawek zaszeregowania dla lekarzy:

  https://www.oeffentlichen-dienst.de/tv-l/tv-aerzte.html
  Poniżej średnie stawki lekarskie dla poszczególnych specjalizacji:

  https://gehaltsreporter.de/gehaelter-von-a-bis-z/aerzte/arzt/
 • @Wican 11:37:56
  Wynagrodzenie początkowe
  Wynagrodzenie początkowe lekarza rezydenta w Niemczech w pierwszym roku jego kariery wynosi od 4000 do 4600 euro brutto. Wynagrodzenie jest korygowane automatycznie co roku, a po 5 latach lekarz stażysta może liczyć na zarobki od 5600 do 5900 euro brutto. Układ taryfowy tzw. Tarifvertrag
  Wynagrodzenie lekarza stażysty w Niemczech jest zwykle określane przez układ taryfowy, który dotyczy zarówno wynagrodzenia asystenta, wynagrodzenia specjalisty, jak i wynagrodzenia lekarza naczelnego. Dwa najczęstsze układy zbiorowe to układ zbiorowy dla szpitali miejskich (TV-Ärzte VKA) oraz układ zbiorowy szpitali uniwersyteckich (TV Ärzte TdL), w których ścieżka wynagrodzeń jest dobrze i jasno rozpisana. Ponadto istnieje wiele układów zbiorowych prywatnych klinik, takich jak Helios czy Asklepios.

  Poniżej przedstawiamy przegląd układów zbiorowych na rok 2019.

  Układ zbiorowy dla szpitali uniwersyteckich
  Grupa wynagrodzeń Ä1 prezentuje zarobki lekarza rezydenta w Niemczech w zależności od roku, w którym rozpoczął pracę jako asystent. Wynagrodzenie lekarza stażysty znajduje się w wierszu Ä1 w kolumnie Poziom 1. Dalsze poziomy są osiągane w zależności od odpowiedniego czasu, w którym objęto stanowisko lekarza asystenta (na przykład od drugiego roku, od trzeciego roku itp.) :

  https://treatmed.pl/wp-content/uploads/2019/09/11.png


  Układ zbiorowy dla szpitali miejskich
  Grupa płac I pokazuje, ile zarabia lekarz asystent w Niemczech. Określenie „4 lata” oznacza, na przykład, że ten poziom osiąga się po 4 latach pełnienia funkcji asystenta lekarza. Poziom wynagrodzenia lekarza asystenta znajduje się w wierszu I, w kolumnie Poziom 1:

  https://treatmed.pl/wp-content/uploads/2019/09/22.png
  Układ zbiorowy szpitali prywatnych – np. klinik Helios

  https://treatmed.pl/wp-content/uploads/2019/09/33.png


  Poszczególne poziomy wszystkich układów zbiorowych nie opierają się na czasie kształcenia się w kierunku danej specjalizacji, ale na doświadczeniu zawodowym. Na przykład jeśli po 3 latach zmieniasz szpital, a może nawet specjalizację, nie zaczynasz od nowa na poziomie 1, ale kontynuujesz na poziomie 3 lub poziomie 4. Nie jest to jasne dla wielu lekarzy asystentów, a pracodawcy nie zwracają na to uwagi, ponieważ zwyczajnie płaci mniej na poziomie 1.

  Wynagrodzenie brutto i netto
  Wszystkie kwoty są kwotami brutto. Kwota netto jest trudna do oszacowania, ponieważ różne czynniki, takie jak land, przynależność do kościoła, klasa podatkowa itp. mają tu znaczenie. Do obliczenia kwoty netto służą różne narzędzia online, takie jak

  www.nettolohnrechner.de
  Tutaj możesz łatwo obliczyć swoje wynagrodzenie netto.
 • @Pedant 16:19:23
  Tak i dodatkowo wycieczki po świecie od Bigfarmy za przepisywanie ich leków.Pracując w kilku miejscach w którymś pracujesz źle.
 • @kula Lis 69 16:32:34
  "Tak i dodatkowo wycieczki po świecie od Bigfarmy za przepisywanie ich leków."

  Tak jak dr Pikulska?
 • @Pedant 17:22:51
  Tak jak ona i wielu wielu innych.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031