Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
192 posty 165 komentarzy

Teresa Garland

Prezydentka - Państwo i prawo powinno służyć człowiekowi i jego dobru a polityka powinna być rozsądną troską o dobro wspólne. Egzekwowanie w Polsce sprawiedliwości i poszanowanie Naturalnych Praw Człowieka Polacy muszą sobie dopiero wywalczyć.

Monteskiuszowski Trójpodział władzy do lamusa!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo, Na pewno zetknęliście się z takim reliktem jak tzw. Monteskiuszkowski trójpodział władzy na: sądowniczą, ustawodawczą i wykonawczą. Ten podział władzy miał zapobiec tyranii społeczeństw.

 

Monteskiuszowski Trójpodział władzy do lamusa!


Szanowni Państwo,

Na pewno zetknęliście się z takim reliktem jak tzw. Monteskiuszkowski trójpodział władzy na: sądowniczą, ustawodawczą i wykonawczą. Ten podział władzy miał zapobiec tyranii społeczeństw.

 

Niestety w Polsce ten monteskiuszowski model nie zdał egzaminu bo nie zapobiegł on tyranizowaniu przez ponad 30 lat w okrutny sposób Polaków przez państwowy aparat urzędniczo-siłowo-sądowy.

 

Zatem czas nadszedł aby ten Trójpodział władzy w Polsce znieść i przywrócić Jednolitość władzy. Art. 4 Konstytucji mówi jasno: "Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu." a nie do sądów, wojska czy urzędników ustanawiających akty prawne które potem przegłosowywuje sprzedajny Sejm.

Trójpodział władzy trzeba w Polsce zlikwidować bo jest on bezużyteczny, a dla Polski i Polaków szkodliwy. Trzeba wprowadzić Model Jednolitości Władzy. Ja mam następującą koncepcję rządzenia:

Jestem zwolenniczką silnej, mądrej władzy prezydenckiej działającej dla dobra Polaków, otoczonej najlepszymi ekspertami i wspieranej przez Zgromadzenie Narodowe czyli Sejm. W mojej koncepcji rządzenia Sejm nie będzie przegłosowywał ustaw lecz będzie głosem Narodu Polskiego i strażnikiem jego Naturalnych Praw Człowieka i Obywatela oraz będzie pilnował Dobra Wspólnego i majątku publicznego wszystkich obywateli. To Prezydent będzie dekretował ustawy a jeśli nie byłyby one zgodne z dobrem Polaków i z Polskim Interesem Narodowym, to już zadaniem Posłów będzie zebranie odpowiedniej ilości podpisów od obywatelii w celu przygotowania referendum obalającego daną szkodliwą dla Polaków ustawę, na zasadach podobnych jak w Szwajcarii.

Co to jest Trójpodział władzy tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_w%C5%82adz
Co to jest model Jednolitości władzy tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jedno%C5%9B%C4%87_w%C5%82adzy

 

Teresa Garland

KOMENTARZE

 • Możliwości
  "Zatem czas nadszedł aby ten Trójpodział władzy w Polsce znieść i przywrócić Jednolitość władzy. Art. 4 Konstytucji mówi jasno: "Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu."

  Obecny zachodni system opiera się na trójpodziale władzy. Możliwe alternatywy to system autorytarny na wzór dyktatury sancyjnej, gdzie pełnia władzy należy do władzy wykonawczej lub tradycyjna monarchia.

  System demokracji bezpośredniej jest możliwy tylko w małych społecznościach jak szwajcarski kanton, lub konfederacja kantonów, albo miasto-państwo jak San Marino.

  Innych możliwości nie ma. Chyba że wróci się do systemu monopartyjnego opartego na sztywnej ideologii na wzór PRL.
 • @Pedant 22:38:03
  Nie zgadzam się z Panem. Uważam że tak mówią osoby które boją się aby ludziom nie oddać przypadkiem jakiegolkolwiek wpływu na władzę. Uważam że koncept który zaproponowałam sprawdziłby się w Polsce jak najbardziej. Silny Prezydent i kontroluący go za pomocą referendum naród.
 • Też jestem za.
  Pomimo moich doświadczeń nie mam nic przeciwko by naszym krajem rządziła kobieta.
  Widać że ma głowę na karku.
  I oby miała kręgosłup sztywny i nerwy ze stali.
  Bo wiemy dobrze że naród nie wszystek dowoli wykształcony a i zawistnych ludzi ci u nas dostatek.
  Demokracja tak......
  Przy mądrych rządach wcale za demokracją tęsknił nie będę,
  Nie głosuję już od wielu lat, bo i niby na kogo?
  Złodziej na złodzieju korporacją podparty.
  I za sędziokracją tęsknił nie będę, od ilu dziesięcioleci pamiętamy ich sądy. Tak ich o połowę za dużo i o połowę kosztują za drogo.
  I za senatem tęsknił nie będę, a parlament to tak starczyło by z 200 posłów.
  I administrację państwową bym odchudził tak o 1/3.

  Wiecie ile to wolnych rąk do pracy i kasy w budżecie.
  Natomiast dostęp do broni normalnym polakom, absolutnie tak.
  Dodałbym jeszcze jakieś powiązanie waluty z zasobami geologicznymi Polski, ale to może być trudne.
 • Pomysł na wzrost Pani popularności
  Prezydent Duda został wobec całego świata, wczoraj 23 stycznia poniżony przez Żydów i Putina w Jerozolimie w Yad Vashem.
  On nie miał prawa tam mówić, więc obrażony nie przyjechał.
  Takie piekiełko zorganizował mu Putin- i słusznie.

  To efekty agresywnej, kłamliwej polityki PIS-u oraz Prezydenta Dudy wobec rosyjskiego sąsiada. Te żydki z PIS-u i Duda nie rozumieją co to jest prawda i honor!

  Żydzi jak zaleca ich własny kodeks, sprzedali własnego człowieka Dudę, bo go traktują jak zdrajcę i kolaboranta bez honoru, który ma stać do dyspozycji.

  Niestety to następny punkt, z licznych jego błędów i porażek, dlaczego Duda nie nadaje się na prezydenta.

  Kobieta na Prezydenta w Polsce? Za wcześnie.
  KK w Polsce to jeszcze potęga, a Pani Garland nie ma zaplecza.
  Mój głos Pani ma. Jest Pani chyba jedyną, która po upadku 1Polski.pl dalej miesza. Brawo!

  Uwaga tu mój pomysł na wzrost Pani popularności!
  --------------------------------------------------------------
  Uważam, że powinna Pani zadeklarować, jak Panią będzie można usunąć, jeżeli zacznie działać przeciwko własnym deklaracjom, czyli zdradzi jak aktualny prezydent Duda.

  Daj Pani gwarancję, że można będzie Panią przez ogólnopolskie referendum Polaków większością głosujących usunąć, że Pani odejdzie i nie będzie się tak kurczowo i haniebnie trzymać najwyższego urzędu, jak aktualna półżydowska marionetka.
 • @adevo 23:43:38
  ,,Daj Pani gwarancję, że można będzie Panią przez ogólnopolskie referendum Polaków większością głosujących usunąć, że Pani odejdzie i nie będzie się tak kurczowo i haniebnie trzymać najwyższego urzędu, jak aktualna półżydowska marionetka."

  Biskup Pani Prezydentce zagrozi zamknięciem bramy szerokiej ,,do nieba" i.. będzie drugi dr Duda..

  Bo dr Duda może być po prostu niewyobrażalnie naiwnym katolikiem w wersji hard-turbo i dlatego jest taki jaki jest.
  Może wierzyć święcie w to np, że państwo Izrael to faktycznie jest wolą Boga ustanowione, że Przenajświętszy Kościół Rzymski Powszechny pełni ściśle wolę Stwórcy i.. już. Ja np, wcale nie wykluczam takiej możliwości, ale nie sposób zgadnąć co człowiek ma w głowie.
  Np z ,,obietnic" wyborczych mógł się dawno wyspowiedać i już. Przecież Tusk też ,,obiecywał" i naród mu wybaczył (stąd 2 kadencje PO). Miało być 3x15% VAT, CIT i PIT, ,,bo Polska zasłużyła na cud". Ale jak u psychopaty, po wzięciu ślubu leje od razu w pysk żonę, bo to już dawno po narzeczeństwie, w którym był uroczy, kwiaty przynosił, na rękach nosił itd.
 • @Prezydentka 23:18:00
  "Nie zgadzam się z Panem."

  Czy Pani czytała jakichś klasyków myśli politycznej? W tej sprawie choćby Monteskiusza?

  "Uważam że tak mówią osoby które boją się aby ludziom nie oddać przypadkiem jakiegolkolwiek wpływu na władzę."

  Bardzo się Pani myli, przynajmniej w moim przypadku. Od lat zastanawiam się jak zapewnić ogółowi zwykłych ludzi udział we władzy i zabezpieczyć ich wolność oraz sprawiedliwość. Nie jest to prostą sprawą, wbrew pozorom.
 • Ależ to jest słuszna koncepcja, tylko źle rozumiana, także przez polskie elity prawne
  Monteskiuszowski trójpodział władzy nie polega na tym, że są 3 osobne władze, ale jedna, ta sama władza jest podzielona na 3 elementy.
  Polega to mniej więcej na tym, że wszystkie trzy władze powinny być kontrolowane przez społeczeństwo i się nawzajem uznawać. Społeczeństwo jest niezadowolone z władzy, wybiera drugą, wszystkie jej elementy, czyli władzę ustawodawczą, sadowniczą i wykonawczą.

  Może to polegać na tym, że w wyborach wybiera się parlament, a ten wybiera ewentualnie prezydenta i rząd oraz obsadza sądy. Można też, tak jak w Polsce, że społeczeństwo wybiera w osobnych wyborach parlament i prezydenta, natomiast potem ci "wybrańcy" organizują sądy i powołują rząd. Można też wszystkie elementy władzy wybierać osobno w wyborach powszechnych, łącznie z sądami.
  Zasadą jest jednak to, żeby żadna z tych władz nie była niezależna od społeczeństwa, choćby nawet tylko w sposób pośredni. Zależność być musi. Na tym polega społeczna kontrola władz, której powinny podlegać wszystkie trzy jej elementy.

  Trójpodział polega więc na tym, że parlament uchwala prawo, lecz nie może go stosować, bo od tego są sądy. Natomiast władza wykonawcza wykonuje wyroki sądów, więc sądy nie mogą wydawać wyroków sprzecznych z interesem tej władzy.
  Władze te muszą się więc wzajemnie akceptować, być równorzędne i rozdzielne (jedna nie może mieć wpływu i kontrolować drugiej). Jeżeli władze te nie akceptują się w jakiejkolwiek konfiguracji (konflikt władzy), to państw przestaje funkcjonować.
  Jeżeli sąd nie uznaje ustawodawcy (parlamentu), to władza wykonawcza może nie wykonywać wyroków. I właśnie teraz mamy z tym do czynienia w Polsce, bo jedna z władz (sądownicza) nie uznaje raz to ustawodawcy, raz to egzekutywy (rządu). Egzekutywa nie uznaje wyroków sądów, to ich nie publikuje i nie wykonuje. No i mamy paraliż państwa.

  Problem Polski polega na tym, że władza sądownicza jest kształtowana w sposób niezależny od innych władz oraz od społeczeństwa. Jest to więc władza sama w sobie i stała się z czasem władzą samą dla siebie. Ma to związek z oczywistą wadą obowiązującej konstytucji, nie ma to związku z nieadekwatnością monteskiuszowskiej koncepcji trójpodziału władz. Po prostu w Polsce koncepcja ta została całkowicie spaczona przez wadliwą Konstytucję.

  To, że w Niemczech (ale też innych krajach) politycy obsadzają sądy, to jest to właśnie prawidłowe wypełnienie zasady Monteskiusza. Na tym to polega. Niezależność sędziego polega na tym, że nie można go pozbawić funkcji (w jednych krajach dożywotnio, w innych do końca kadencji), przez co staje się on niezależny od polityki. Ale sądy nie mogą być z księżyca, egzekutywa (rząd) musi je akceptować, bo inaczej zaprzestanie wykonywania wyroków sądowych...

  Cały czas potrzebne jest zgodne współdziałanie wszystkich tych 3 elementów władzy, bez tego państwo przestaje funkcjonować. Wszystkie trzy elementy są równie ważne i niezbędne i muszą podlegać kontroli społecznej (bezpośredniej lub pośredniej).
 • @Oracz 00:01:30
  > Biskup Pani Prezydentce zagrozi zamknięciem bramy szerokiej ,,do nieba" i.. będzie drugi dr Duda..
  ---------------
  To pobożne życzenie.
  Wystarczy by Duda złapał znowu hostię i wygra wybory. Na stoku już żadnej dziewczynki nie uratuje, chyba że przyjdzie śnieg.

  Tusk dwa razy oszukał. Więc naród mu nie wybaczył. Naród znowu został oszukany. Dla przypomnienia moja skarga do Strasbourga sprzed 8 lat:
  http://umtsno.blogspot.com/2011/10/urna-wyborcza-z-30-gosami-ani-nie-bya.html

  Smutne, ale choroby nieszczęścia działają u większości ludzi skuteczniej, uczą lepszego charakteru niż przepisy religijne.
 • Polska nie nadaje się do "Demokracji Parlamentarno-Gabinetowej".
  Szanowna Pani,

  Całkowicie się z Panią zgadzam.

  Polska nie nadaje się do "Demokracji Parlamentarno-Gabinetowej".
  W obecnej sytuacji Naszym Krajem rządzą partie polityczne i powiązane z tymi partiami interesy, koterie.
  Tak naprawdę rządzą liderzy tych partii...To kompletny absurd.

  Najwyższy czas aby Polską rządził Naród - poprzez wybranego przez Naród Prezydenta RP, który będzie reprezentował interesy Narodu, wszystkich obywateli - a nie jak to jest teraz...

  Pozdrawiam, przesyłam ukłony.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 01:39:57
  Polacy nie są głupsi ani gorsi od innych. Jeżeli u innych się coś sprawdza, nie ma żadnych przeszkód, żeby sprawdziło się w Polsce. Chyba że są przeszkody...

  Przeszkody... Właśnie skupiłbym się na tym problemie, a nie na jakichś deficytach Polaków.
  W normalnych krajach, szukanie przyczyn problemów społecznych i przeszkód rozwojowych, to jest zadanie szeroko rozumianych elit. No i tutaj jest problem, bo Polska nie ma normalnych elit, a jeżeli są to wycofane, słabe i bierne. Natomiast te elity, które nie są wycofane, słabe i bierne, są wynarodowione i, jak wskazuje przykład kasty sądowej, gardzą narodem, są zajęte odbieraniem mu majątku na wszystkie możliwe sposoby. Tym zajmują się te "elity", łupieniem ludzi i spychaniem ich w niebyt.

  Naród został pozostawiony sam sobie, ogłupiony, obrabowany z majątku i ma oczekiwać zbawcy na białym koniu, czy może przebudzenia śpiącego rycerza pod Giewontem...

  Nie sądzę, że Polacy są do czegokolwiek zdolni w obecnej sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej. Nie ma na żadnych szans na zmianę, chyba że ta sytuacja radykalnie się zmieni. Na razie jednak na to się nie zanosi. Wprawdzie czasy są burzliwe, ale ta burza jest całkowicie kontrolowana.

  Kiedyś Polacy modlili się o wielką wojnę pomiędzy zaborcami, teraz chyba mamy powtórkę z historii. Tylko obecnie jest o tyle gorzej, że ci zaborcy nie są aż tak jednoznacznie określeni i widoczni.

  Jednoosobowa, absolutna władza prezydencka? To utopia w obecnych czasach. Stawiałbym raczej na czynnik zewnętrzny. Tylko impuls z zewnątrz mógłby coś w naszym kraju zmienić. Z jakiego kierunku ten ozdrowieńczy impuls? Oto jest pytanie...
 • Szacunek dla damy.
  Miło mi dowiedzieć się że mamy takie za angażowane damy.
  Chyle czoło dla inicjatywy .
  Pewnie że marzy mi się władza narodu, ludzi.
  Bo w swojej masie pewnie są mądrzejsi od niejednego profesora.
  A jak to zrobić?
  Tego dokładnie nie wiem, ale od samego gdybania to się nic nie zrobi.
  Przekonać ku temu partię polityczną, a dokładnie wszystkie to chyba sami wiecie jest nierealne.
  Ale przekonać silnego prezydenta który byłby jeszcze na dodatek prawdziwym polakiem, to jakieś ułamki procenta szans jest.
  Tylko jak się ma do wyboru kandydatów na prezydenta tak jak między dżumą a cholerą, to co można wymyślić?
 • @pepe1234 03:26:29
  Problem jest taki, ze nawet gdyby się taki wyjątkowy ktoś znalazł i nie dość że byłby Polakiem, fachowcem i zjednałby sobie ludzi, to skończyłby jak Lepper...
 • @rumpelsiltskin 02:50:14
  [Jednoosobowa, absolutna władza prezydencka? To utopia w obecnych czasach.] dodałbym z tak podzielonym społeczeństwem, brakiem prawdziwych elit, byłaby to tragedia. Na dziś byłoby to zabójcze dla istnienia Polski. JOWy to także tragedia vide przykład Stokłosy, Sanockiego, vide Senat.
 • @adevo 00:55:29
  A kto jak nie Hermeliński&consortes przyklepywał oszustwa wyborcze w tym PSLu.
 • Nooo!
  -------------
  "Zatem czas nadszedł aby ten Trójpodział władzy w Polsce znieść i przywrócić Jednolitość władzy."
  -------------
  Czy o tym nadejściu tego czasu - jak w cytacie - wie okupant atrapy Polski? Pytam - ponieważ do tej pory - zmieniającymi się etapami mądrości - zawiadywała globalna siła z której wywodzi się ów, wspomniany okupant.
  Na razie - to mamy czas przygotowań do depopulacji o miliardy istnień - a ci, którym pozwoli się żyć dalej - będą usytuowani poniżej zwierząt, poniżej muchy owocówki - i będą tylko przedmiotami użytkowymi do wykorzystania przez - czarci pomiot.
  Wniosek?
  Wszelki czas już dawno nadszedł. Koniec! Możemy iść - nie ma już nic - na regale - nadchodzących czasów wszelakich - poza czasem Piekła na Ziemi.
 • Całkowicie się z Panią zgadzam.
  Model jednolitości władzy posiada kształt i własne granice, bo jest prawdziwą demokracją.

  Każda największa i najmniejsza jednostka posiada te same cechy.

  Nie znosi pasożytów skóra człowieka najmniejszej jednostki , tak samo największa jednostka demokracji powinna się pozbyć tzw opozycji wysoko opłacanej.
  Jednolitość władzy i równowaga wewnętrzna całego organizmu demokracji jest higienicznym gwarantem zdrowia, siły i bezpieczeństwa.
  Pozdrawiam
 • @rumpelsiltskin 00:36:35
  Cały czas potrzebne jest zgodne współdziałanie wszystkich tych 3 elementów władzy, bez tego państwo przestaje funkcjonować. Wszystkie trzy elementy są równie ważne i niezbędne i muszą podlegać kontroli społecznej(bezpośredniej lub pośredniej).

  Oczywiście ważna jest jednolitość.
  Kontrola społeczna(bezpośrednia lub pośrednia) jest czwartą władzą. Dlatego łączny schemat całkowitej równowagi demokracji posiada jedno ramię dłuższe od pozostałych trzech w formie krzyża.
 • @goodness 10:39:50
  Czary mary, czary mary, oto wielka tajemnica wiary... w demokrację.

  A byłby Pan łaskaw, trochę mniej ekumenicznym (żeby nie rzec: talmudycznym) językiem, nadać pańskiej wierze w pojęcie "demokracji" kształt definicji encyklopedycznej?...
 • no właśnie
  Drogą referendum ustanowić trybunał ludowy i powszechne zgromadzenie tym razem nie sejmowych kanalii ale delegatów z sejmików gminnych
  Policji zagrozić stuprocentowym zwolnieniem z roboty jak będą przeszkadzać w ratowaniu kraju przed bandą złodziei ponad podziałami ... To dzięki policji ta czarna banda kradnie ten kraj... omamili pół narodu a kradną i mordują naród sobie dalej... patrz kradzież drewna z puszczy choćby ... w asyscie policji... bandytów ochraniali policjanci.... ładne prawo i sprawiedliwośc
 • @Kmieć 11:50:47
  Nie jestem pisarzem. Skromnie encyklopedycznie o demokracji.

  Demokracja jest władzą równowagi społecznej na danym terytorium państwa.
  Demokracja nie działa na samych trzech zdolnych i cwanych jednostkach występujących w małych częstotliwościach urodzin.
  Demokracja pracuje w harmonii połączenia równowag jednostek małej częstotliwości z czwartą jednostką mniej zdolnych rodzących się w dużej częstotliwości.

  Tak jest stworzone prawo natury.
 • @ autorka... i inni
  "Monteskiuszowski Trójpodział władzy....." nic takiego nie istnieje !!!
  tzw. "trójpodział władz" to wymysł (bąk, pierd) tłumacza "O duchu praw", Boja-Żeleńskiego!!! , który jak widać wyjątkowo spodobał się różnej maści propagandystom - bo (nie przeczę) do robienia z ludzi idiotów, wyjątkowo się nadaje.
  Monteskiusz nigdzie o żadnym "trójpodziale władz"... a o czym pisał ?
  Pozwolę sobie zacytować fragment...…

  Rozdział VI. O ustroju angielskim.

  W KAŻDYM PAŃSTWIE ISTNIEJĄ TRZY RODZAJE WŁADZY ; władza prawodawcza, władza wykonawcza rzeczy należących do prawa narodów i władza wykonawcza rzeczy należących do prawa cywilnego.
  Mocą pierwszej książę albo prawodawca stanowi prawa na jakiś czas albo na zawsze i poprawia albo usuwa te, które istnieją. Mocą drugiej wydaje wojny lub zawiera pokój, wysyła lub przyjmuje poselstwa, umacnia bezpieczeństwo, uprzedza najazdy. Mocą trzeciej karze zbrodnie lub sądzi spory poddanych. Tę ostatnią władzą można nazwać władzą sądzenia; drugą zaś po prostu władzą wykonawczą państwa.
  Wolność polityczna obywatela jest to ów spokój ducha pochodzący z przeświadczenia o własnym bezpieczeństwie. Aby istniała ta wolność, trzeba rządu, przy którym by żaden obywatel nie potrzebował się lękać drugiego obywatela.
  Kiedy, w jednej i tej samej osobie lub w jednym i tym samym ciele, władza prawodawcza zespolona jest z wykonawczą, nie ma wolności; ponieważ można się lękać, aby ten sam monarcha albo ten sam senat nie stanowił tyrańskich praw, które będzie tyrańsko wykonywał.
  Nie ma również wolności, jeśli władza sędziowska nie jest oddzielona od prawodawczej i wykonawczej. Gdyby była połączona z władzą prawodawczą, władza nad życiem i wolnością obywateli byłaby dowolna; sędzia bowiem byłby prawodawcą. Gdyby była połączona z władzą wykonawczą, sędzia mógłby mieć siłę ciemiężyciela.
  Wszystko byłoby stracone, gdyby jeden i ten sam człowiek lub jedno i to samo ciało magnatów, albo szlachty, albo ludu, sprawowało owe trzy władze: tworzenie praw, wykonywanie publicznych postanowień oraz sądzenie zbrodni lub sporów między obywatelami."

  TAK WIĘC UPRASZA SIĘ O NIE POWTARZANIE PROPAGANDOWYCH BREDNI !!!!

  jeszcze raz powtórzę - W KAŻDYM PAŃSTWIE ISTNIEJĄ TRZY RODZAJE WŁADZY - i w Polsce i w Rosji i w Korei Północnej też!!!
 • @adam54 13:13:57
  TRZY RODZAJE WŁADZY a jaką mają równowagę skoro liczba ta nieparzysta?
 • @goodness 13:48:21
  "TRZY RODZAJE WŁADZY a jaką mają równowagę skoro liczba ta nieparzysta?"

  A czy zauważyliście moja Dobroci, że trójnóg nigdy się nie chwieje, zaś stół z czterema nogami chwieje się często? :)
 • @goodness 13:48:21
  " a jaką mają równowagę skoro liczba ta nieparzysta"
  Równowaga... panie szanowny... zależy od poprawności działania błędnika - błędnik działa poprawnie to i organizm zachowuje równowagę , bez względu czy ich liczba parzysta, czy nieparzysta :-)
 • @Pedant 13:53:29
  A czy zauważyliście moja Dobroci, że trójnóg nigdy się nie chwieje, zaś stół z czterema nogami chwieje się często? :)

  Oj przestań trollować.
  Strefa martwa posiada taką równowagę nie śpieszę się do niej. Tylko trójpodziałem władzy, prymitywną równowagą rzeczy martwych poniżasz homo sapiens.

  Liczby dla rzeczy martwych nie mają dokładnego porównania z liczbami podmiotów żyjących. Tylko za pomocą posiadanej doskonałej równowagi żywe organizmy mogą żyć na Ziemi..
  Pozdr.
 • @adam54 14:49:45
  Prawda.
  Błędnik jest dowodem doskonałej równowagi człowieka.
 • @goodness 12:58:33
  Wnoszę zatem, że wartość tzw. demokracji przyjmuje Pan na wiarę. Skoro własnymi słowami ale po ludzku, a nie jak z przypowieści biblijnej, nie potrafi (albo nie chce) Pan jej opisać.

  Zatem ja Panu opiszę.

  Demokracja (ta wyidealizowana) to władza większości przy poszanowaniu praw mniejszości. Przy czym mamy na myśli prawdziwe mniejszości, a nie konstrukty talmudycznie wystrugane z palmy daktylowej jak LGBT i podobne.

  W przypadku takich krajów jak etnicznie (do niedawna) jednorodna Polska (też do niedawna, bo teraz to III RyPy a coraz częściej oficjalnie Polin) jest to władza POLSKA, a parchy byłyby mniejszością.
  Szanując unych mniejszościowe prawa pozwoliłbym im wszystkim wyjechać. Choćby do Patagonii, gdzie sobie kupili obszar, bodajże większy od terytorium III RyPy.

  P.S.
  A poza wszystkim to nie ma lepszego ustroju dla kryminalistów niż demokracja, ta ze starożytnej Grecji, która dziś nam jest bombowo zapodawana na prawie całym świecie.
  W niej się najlepiej beztrosko i radośnie i bezkarnie szabruje, przepraszam! zaradnie i podsiębiorczo tworzy łaskawie miejsca pracy i PKB...
 • @Pedant 13:53:29 DEMOKRACJA KULISTA!!!!
  @Pedant 13: 53: 29 DEMOKRACJA KULISTA!!!!
  >A czy zauważyliście moja Dobroci, że trójnóg nigdy się nie chwieje, zaś stół z czterema nogami chwieje się często? :)
  ---------------------------
  Tak są krzesła na 3 nogach. Ciekawe jak w Polsce, ale w Niemczech od 81 roku ubiegłego wieku fotele biurowe na 4 nogach są ustawowo zabronione. Chyba tak jest na podstawie dyrektywy unijnej.
  W każdym razie w biurach i w sprzedaży są tylko fotele biurowe pięcioramienne.
  Powodem była duża liczba wypadków, spowodowana wywracaniem się foteli opartych na czterech nogach.

  Sprawa jest prosta, siedzisz za biurkiem to masz potrzebę wychyłu do tyłu, by się na przykład pohuśtać. Huśtasz się na 4 nogach to może dość do poślizgu rolek i była wywrotka.
  Były też wypadki śmiertelne. Liczba cztery może więc boleć jak 4-litery.
  Prawdziwą równowagę daje koło lub w 3D - kula. Oczywiście kula otwarta, a niezamknięta.

  Zamyka się w ciemni ciemnogród.
  Inteligentni i dobrotliwi rozumieją panią fizyk dr Merkel, która wie co to są struktury dyssypatywne

  http://idb.neon24.pl/post/70094,struktury-dyssypatywne-dla-db
  Dlatego DEMOKRACJA KULISTA!!!!
 • @Kmieć 15:17:33
  Polska Demokracja Cyfrowa w przestrzennym kształcie granic, oblicza jednolitą energię demokracji – 2025 posłów 133 senatorów.

  A Pan Kmieć przyjmuje na wiarę poszanowania praw mniejszości, która na górze władzy, talmudycznym sposobem się staje większością.

  Mniejszość prawdziwie i demokratycznie traktuje Prezydent Rosji.
  W rządzie będzie mogła być tylko taka osoba która mieszka w FR 25 lat i ma tylko jedno obywatelstwo.

  Trójka nigdy nie posiadała liniowej równowagi, dlatego domniemana przez szanownego Pana tzw demokracja najlepiej beztrosko i radośnie i bezkarnie szabruje, zaradnie i podsiębiorczo tworzy łaskawie miejsca pracy i PKB...
 • @adevo 15:25:47
  @Pedant 13: 53: 29 DEMOKRACJA KULISTA!!!!
  >A czy zauważyliście moja Dobroci, że trójnóg nigdy się nie chwieje, zaś stół z czterema nogami chwieje się często? :)

  adevo uwierzę w demokracje kulistą jak napiszesz sposób dokładnego obliczania miejsc w parlamencie dla przedstawicieli obywateli danego państwa.
  Bez jasnych obliczeń możesz b. długo bujać w obłokach fantazji.
  Pozdr.
 • @Kmieć 15:17:33
  z punktu widzenia doktrynera...…
  "Demokracja (ta wyidealizowana) to władza większości przy poszanowaniu praw mniejszości."
  z punktu widzenia naukowca...
  Demokracja... pozwól wybieranemu decydować jak wybieranym ma być, tedy on ustali takie zasady wybierania, by był sam wybrany bądź jemu podobni.
  Skutek.. powstanie to co starożytni określali.. " rządy hien nad osłami"
 • @goodness 15:58:23
  "Trójka nigdy nie posiadała liniowej równowagi"

  A co takiego "liniowa równowaga"?
 • @goodness 15:58:23
  //A Pan Kmieć przyjmuje na wiarę poszanowania praw mniejszości, która na górze władzy, talmudycznym sposobem się staje większością.//

  Pan łaskawie wskaże mi placem w konkretnym moim wpisie, wraz linką, do miejsca, gdzie mógłby znaleźć poparcie na swoje oszczerstwo wraz z umotywowaniem.(*)
  Bo coś czuję po kościach, że @goodess zrozumiał mało, żeby nie powiedzieć NIC, z tego co o tzw. demokracji napisałem.

  No! chyba że @goodess operuje wężowym językiem talmudycznym, to...
  Ale tego nawet nie śmiem przypuszczać.
  Choć z drugiej strony? Hmmmm....

  P.S. I niech Pan łaskawie nie obłaskawia tym, co Jego Ekscelencja Putin robi w Rosji. Jego państwo, a on Szanowny Gospodin. Taki jego psi obowiązek. (Szkoda że w "polskiej" demokracji nie mamy polskiego Putina, ino same dudy i szogunów...)

  (*) P.S.2 A jak nie, to w ryj dam. Przy każdej nadarzającej się okazji!
 • @Pedant 18:14:22
  https://ae01.alicdn.com/kf/H0ba71ca49aa24711bc2522d6830bc1dfw/Lewitacja-magnetyczna-pi-ro-DIY-monta-eksperyment-fizyczny-rozwijanie-umiej-tno-ci-wsp-pracy-handbrain-edukacja.jpg_50x50.jpg
 • W teorii mamy 6 rodzajów władz!!!
  Władać, tzn. kierować, sprawiać, że podmiot wykona nasze polecenie – będzie nam posłuszny. Wykona to dobrowolnie lub pod przymusem. Najlepiej, gdy wykona dobrowolnie, utożsamiając się z naszymi ideałami i celami.
  W praktyce nie ma niezależnych rodzajów władzy!!!
  To jest fikcja dla naiwnych! Wystarczy tajne obsadzenie swoimi ludźmi różnych urzędów w tzw. niezależnych rodzajach władzy i już mamy jeden centralny ośrodek kierowniczy…I tak jest w realnym świecie. Ważniejszym od tego wszystkiego jest jedność ideowa elity!!!
  W teorii mamy 6 rodzajów władz:
  • Duchowa (religie, ideologie, systemy filozoficzne, ośrodki myśli politycznej)
  • Informacyjna (wywiad, media, internet, telekomunikacja)
  • Ekonomiczna (system bankowy, wielkie korporacje przemysłowe, prawo gospodarcze – system gospodarczy)
  • Ustawodawcza (tworzenie prawa)
  • Sądownicza
  • Wykonawcza (tajne służby, policja, administracja)

  W państwie narodowym wszystkie władze działają zgodnie w interesie narodu. Żadna z nich nie może kierować się ideą inną, niż idea polskości, bo to oznaczałoby podległość obcym wpływom i doprowadziłoby do rozstroju organizmu państwowego.
  Z całą bezwzględnością, jako najwyższa racja stanu, będą ścigane wszelkie organizacje jawne i tajne ideowo wrogie polskości. Przymykanie oczu na ich istnienie, oznacza dobrowolne stopniowe oddawanie władzy we wrogie ręce.


  Obie władze: duchowa i świecka uznają nad sobą supremację władzy Jezusa Chrystusa Króla ( tzw. przymierze tronu i ołtarza).
  Ma miejsce autonomia władzy świeckiej od religii, przy jednoczesnej współpracy obu władz w służbie Bogu i narodowi, harmonijna współpraca dla dobra społeczeństwa. Państwo broni i wspiera Kościół katolicki i odwrotnie: Kościół wspiera autorytet i podnosi powagę władzy państwowej. Państwo i Kościół wzajemnie się uzupełniają.
  „ Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.” (R. Dmowski – Kościół, naród i państwo).
  Jako państwo katolickie będziemy wierni Stolicy Apostolskiej w sferze wiary, zaś politycznie na tyle, na ile nie sprzeciwia się to interesom Narodu Polskiego.
  Katolicyzm Polaków jest powierzchowny. Katolicy polscy nie są zorganizowani, są politycznie naiwni. Te wady musimy wykorzenić.
 • W Polsce priorytetową sprawą jest odbydowa polskiej elity!
  Mamy obecnie obcoplemienne elity!

  I to jest najważniejszy problem do rozwiązania!

  Bez polskich elit nic nie osiągniemy!

  Nad tym szanowni inetrnauci deliberujcie: co robić aby nasze elity były polskie. Jak będą to Polacy, to my zwykli obywatele nie będziemy musieli zajmować sie co rusz nowymi kłopotami...

  Juz oni to zrobią właściwie dla naszego dobra! My mamy obowiazek pomóc im sie zorganizować, wspierać ich i zapewnić bezpieczeństwo!
 • Z naszej obecnie beznadziejnej sytuacji może uratować tylko Bóg!
  Złóż najważniejszy podpis życia. To duchowy ratunek Polski.  PETYCJA

  w s. wystąpienia Episkopatu do władz państwowych Rzeczpospolitej Polskiej o koronację Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski.


  https://www.petycjeonline.com/zo_najwaniejszy_podpis_ycia_to_duchowy_ratunek_polski

  (…)

  - Czeka was ucisk, gdy nie obierzecie Mnie Królem Polski.
  I ucisk będzie taki aż to zrobicie.
  Jeśli tego nie zrobicie – zginiecie.
  Może was zostać nawet mniej niż dziesięć procent.
  - Czyli tyle co teraz Ukraińców w Polsce?
  - Nawet mniej dziecko!

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/22-24-x-2019-upomnienia-pouczenia-czeka.html
 • @goodness 22:00:51
  Niestety nie umiem czytać pisma obrazkowego. (A co takiego "liniowa równowaga"?)
 • @Kmieć 18:25:44
  Widocznie zły opis pana demokracji.

  Trzeba wyraźniej pisać. A pieszczoty sobie darować.
  Nic konstruktywnego same pyskówki mnie nie interesują.
  Kończę dyskusję. Bez pozdrowienia.
 • @Janisław 22:20:37
  "W teorii mamy 6 rodzajów władz:
  • Duchowa (religie, ideologie, systemy filozoficzne, ośrodki myśli politycznej)
  • Informacyjna (wywiad, media, internet, telekomunikacja)
  • Ekonomiczna (system bankowy, wielkie korporacje przemysłowe, prawo gospodarcze – system gospodarczy)
  • Ustawodawcza (tworzenie prawa)
  • Sądownicza
  • Wykonawcza (tajne służby, policja, administracja)
  "

  Monteskiusz uwzględnia pierwsze trzy elementy, szczególnie religię jako fundament obyczajów, obyczaje i zwyczaje jako fundament prawa (drugi jako kulturę i wiedzę)
  Jednak swój projekt republiki konstytucyjnej opiera na zrównoważeniu tych ostatnich trzecich, aby zabezpieczyć trzy pierwsze.

  Polecam przeczytanie jego "O duchu praw".
 • @goodness 16:13:49
  >adevo uwierzę w demokracje kulistą jak napiszesz sposób dokładnego obliczania miejsc w parlamencie dla przedstawicieli obywateli danego państwa.
  -----------------------------------------
  Demokracja Kulista nie potrzebuje w sytuacji początkowej ani sejmu ani senatu. Jeżeli powstaną takie reprezentacje, to tylko w konsensusie większości.

  Przy okazji napiszę, lub namaluję więcej.

  https://iddd.de/rys/pociagzciemiDBTrippFull.jpg
 • @adevo 02:03:04
  Demokracja Kulista nie potrzebuje w sytuacji początkowej ani sejmu ani senatu.

  Dziwnie podobnie, mówiono przy konstrukcji NSZZ w 1979 później sławnej Solidarności.
  Okrutna rzeczywistość – bez, systemu równowagi władzy i możliwości jej obliczania przez każdego obywatela, tracimy majątek a obecny dobrobyt młodszych pokoleń Polaków wisi na olbrzymich długach.

  Ale pisz i maluj, dla ludzi dobrej woli, by zrozumiała była i oczywista demokracja kulista.
  Bardzo lubię wynalazki proste, które może obliczać każdy obywatel.

  Pozdrawiam
 • @Prezydentka 23:18:00
  Skad taka opinia, ze narod wybierze odpowiedzialnie? I ze ludzie beda chodzic na referenda? Doswiadczenie wskazuje na cos przeciwnego
 • @goodness 09:22:46
  Polacy muszą zmienić system liczenia przedstawicieli narodu z dziesiątkowego na dokładniejszy system dwunastkowy, aby panowała podstawowa demokracja.

  Oczywiście ze wzrostem kultury demokracji równolegle do poziomu będą potrzebne dokładniejsze systemy liczenia od podstawowego dwunastkowego systemu.
  Bez przestrzegania praw arytmetyki i logiki, będziemy jak zwierzęta przy malowanych wrotach.
  Podstawę demokracji zaczynam obliczać przedstawicielami obywateli a nie partii w systemie 12 równych sobie warstw społecznych. Takim sposobem 100% parlament demokratyczny posiada tylko 2025 miejsc stałych. Parlament wybiera Senat ze swoich 12 warstw piramidy dla stałych 133 miejsc.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30