Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
138 postów 126 komentarzy

Teresa Garland

Prezydentka - Państwo i prawo powinno służyć człowiekowi i jego dobru a polityka powinna być rozsądną troską o dobro wspólne. Egzekwowanie w Polsce sprawiedliwości i poszanowanie Naturalnych Praw Człowieka Polacy muszą sobie dopiero wywalczyć.

Kto prowadzi polską księgowość i przygotowywuje umowy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto prowadzi księgowość gospodarczą i przygotowywuje dla Polski umowy? Czy Polska posiada podwójną tj. tajną i oficjalną (do której i tak nikt nie ma dostępu) księgowość?

 

Kto prowadzi księgowość gospodarczą i przygotowywuje dla Polski umowy? Czy Polska posiada podwójną tj. tajną i oficjalną (do której i tak nikt nie ma dostępu) księgowość?

W zeszłym roku Poseł na Sejm VIII kadencji Pan Robert Majka zażądał drogą oficjalną od Premiera Morawieckiego „Raportu na temat stanu Państwa Polskiego”. Nic nie otrzymał. Ja publicznie grzmiałam żeby ujawnili księgi rachunkowe Państwa Polskiego w moim filmku pt.”Panie Morawiecki, pokaż Pan księgi rachunkowe Państwa Polskiego!” https://www.youtube.com/watch?v=itNZNV8BhL0 Wszystko na nic się zdało i wszystko nadal tajemnicą skrywaną przed Narodem Polskim pozostało.....

  

Czy księgowość gospodarczą Państwa Polskiego prowadzi firma prawnicza Ernst@Young? Czy to oni przygotowywują TAJNE i niekorzystne dla Narodu Polskiego międzynarodowe umowy gospodarcze?

 Szanowni Państwo,

Na moje publiczne zapytanie odnośnie powiązań firmy prawniczej Ernst@Young ze spółkami Skarbu Państwa Polskiego oraz z naszymi surowcami naturalnymi, otrzymałam poniższe bardzo interesujące informacje. Nasunęło mi się kolejne pytanie: Czy księgowość gospodarczą Państwa Polskiego prowadzi może firma prawnicza Ernst@Young? Czy to oni przygotowywują TAJNE i niekorzystne dla Narodu Polskiego międzynarodowe umowy gospodarcze? Bo przeciez KTOŚ te tajne umowy np. dotyczące wydawania koncesji na wydobycie surowców naturalnych musi pisać! Czy ktoś wie KTO z imienia i z nazwiska takie umowy przygotowywał?

Czym zajmuje się frima Ernst@Young?

TŁUMACZENIE z google:

„EY odnosi się do globalnej organizacji i może odnosić się do jednej lub więcej firm członkowskich Ernst & Young Global Limited, z których każda jest odrębną osobą prawną. Ernst & Young Global Limited, brytyjska spółka ograniczona gwarancją, nie świadczy usług dla klientów”

Wersja angielska z poniższej strony gdzie są również raporty w języku polskim:

https://www.ey.com/pl/pl/industries/government---public-sector/sprawne-panstwo_raporty

EY refers to the global organization, and may refer to one or more, of the member firms of Ernst & Young Global Limited, each of which is a separate legal entity. Ernst & Young Global Limited, a UK company limited by guarantee, does not provide services to clients.

Jakubiak: Aberracja! Ernst & Young procedował ustawy podatkowe. Lobbiści to nie autorzy ustaw!

https://www.youtube.com/watch?v=-bFrIXyBYdU

Zadaję kolejne pytanie:

Czy firmy prawniczo-księgowe: Ernst&Young, Deloitte, PriceWaterhouseCoopers, KPGM,  mają jakiś wpływ i jeśli tak to jaki na polską gospodarkę?

Jeśli te wyżej wymienione prawniczo-księgowe firmy i osoby w nich pracujące (nie wybrane przez Polaków w demokratycznych wyborach) nadawałayby od lat kierunek i bieg polskiej gospodarce, to KTO by je rozliczył ze złych skutków ich ewentualnych działań dla Polaków, powodujących zwijanie się polskiej gospodarki, biedę, ubóstwo i wyjazdy młodych Polaków w nowoczesny jasyr na emigrację?

Jeśli chcemy DOBROBYTU i naszej POLSKIEJ SUWERENNEJ polityki gospodarczej to czas do gorących i PILNYCH studiów się zaczął......

Teresa Garland

Powyższy artykuł jest moją osobistą opinią.

 

KOMENTARZE

 • No szok!!
  Choć nie powinien się człek dziwić po tym wszystkim co już o Polsce wiemy.
 • @Autor
  O co Pani chodzi?
  Chce Pani zasugerować, ze to PIS w czasie rządów PO-PSL stał za ustawami podatkowymi umożliwiającymi okradanie polskiego budżetu na podatku VAT?
  Proszę pisać jaśniej, bo na razie to zahacza o bełkot.
 • @35stan 12:31:46
  Szanowny Panie 35stan,
  Szukam odpowiedzi na zadane w tekście pytania. Skoro urzędnicy rządowi i rząd nie chce ujawnić prawdy, nie chce pokazać ksiąg rachunkowych, nie chce przedstawić raportu na temat stanu Państw Polskiego, to liczę że jednak ktoś pod nikiem tę prawdę tu ujawni. To jest mój cel. Z pozdrowieniami Teresa Garland
 • @Autor
  Państwo Polskie nie jest wymienione w ustawie określającej obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych:
  https://www.infor.pl/wskazniki/rachunkowosc-i-sprawozdawczosc/obowiazek-prowadzenia-ksiag-rachunkowych/268,Podmioty-zobowiazane-do-prowadzenia-ksiag-rachunkowych.html
  dlatego też ksiąg o ujawnienie których Autorka wnioskuje po prostu nie ma.
 • @Prezydentka 12:38:19
  Szanowna Pani!
  Pani pomysły na "nowe otwarcie" są z gruntu utopijne, bo abstrahują od realiów świata, w którym przyszło nam żyć.
  Obecnie żyjemy w czasach przełomu geopolitycznego, gdy projekt NWO i towarzyszący mu projekt globalizacji został zakwestionowany przez obecną administrację D.Trumpa czyli przez jeden z dwóch dominujących klanów w amerykańskim "deep state", stojących za projektem NWO i Rządu Światowego.
  Ten klan stojący za D.Trumpem uznał, ze dotychczasowa polityka multilateralna jest projektem utopijnym, bo świat ewoluuje do świata wielobiegunowego, z Chinami pretendującymi do objęcia globalnej hegemonii(historia świata dowodzi, ze imperia rodzą się i znikają oraz powstają nowe.
  W naszej części świata mamy do czynienia z tradycyjną już polityką Niemiec i Rosji, dążącą do stworzenia imperium eurazjatyckiego, w kontrze do hegemonii USA.
  Obie strony udają, ze chcą zgodnie współpracować na obszarze od Lizbony do Władywostoku, bo są względem siebie komplementarne(UE/niemiecka UE posiada silną gospodarkę i nowoczesne technologie a Rosja wielkie zaplecze surowcowe i wielki potencjał militarny.
  Tak przecież wyglądała współpraca Niemiec po I WŚ z sowiecką Rosją, ale każda ze stron przygotowywała się do siłowego przejęcia przez siebie hegemonii na obszarze EURAZJI i zapewne tak zakończyłaby się obecna próba stworzenia niemiecko rosyjskiej EURAZJI(za czasów polityki resetu USA-Rosja Obamy, ideolog Kremla A.Dugin otwarcie głosił, że "wodzem EURAZJI będzie W.Putin).

  Polityka D.Trumpa, uwzględniająca realia powstającego świata wielobiegunowego zakłada, że należy nie dopuścić do powstania niemiecko rosyjskiej EURAZJI w kontrze do USA i stąd wspieranie Polski w budowie regionalnego mocarstwa(Trójmorze z Polską jako liderem).

  Pani projekt w tej sytuacji jest utopią- zwykłym(choć szlachetnym) chciejstwem, pozbawionym szans na realizację.
  Mocarstwa światowe w realizacji swych celów, uciekają się do argumentów siły i kiedy coś zagraża ich planom, potrafią ten argument zrealizować.
  W czasie przygotowania a potem realizacji polityki resetu USA-Rosja(plany amerykańskiego "deep state" były takie, że włączy się Rosję w orbitę Zachodu poprzez realizację EURAZJI jako docelowo unii UE i Rosji z jej unią celną....... ale pod amerykańskim politycznym patronatem - EURAZJA jako strategiczny sojusznik USA , będący przeciwwagą dla rosnących w siłę Chin).
  Dla realizacji tego celu postanowiono i zrealizowano zbrodnię mająca znamiona ludobójstwa, na elicie III RP.
  W czasie przygotowań obalono w 2007 roku rząd PIS-u a w szczycie polityki resetu USA-Rosja czyli w 2010 roku, postanowiono zlikwidować fizycznie elitę związaną z PIS-em, ze śp. Prezydentem L.Kaczyńskim na czele.

  Czy sądzi Pani, że nowej polityce globalnej USA, w której wyznaczono nową rolę dla Polski(bufor pomiędzy Rosją a Niemcami/niemiecką UE), sprzyjałaby realizacja Pani projektu w Polsce, czy raczej próbowała by ją demolować i czy USA nie posunęły by się do kroków wobec Polski z użyciem argumentów siły?
 • @35stan 13:25:06
  Proszę o jakieś fakty, potwierdzającą tezę, że USA pomaga w budowie silnej polskiej gospodarki. Sprzedawanie nam amerykańskiej broni i gazu bez technologii nie buduje Polski, a jedynie ją osłabia. Czy do budowy tego polskiego imperium środkowoeuropejskiego należą amerykańskie naciski by nie opodatkowywano amerykańskich firm?
 • @zadziwiony 13:39:25
  W sytuacji, kiedy D.Trump prowadzi politykę AMERICA FIRST, patriotycznym obowiązkiem Polaków jest wspieranie polityki POLAND FIRST.
  W sytuacji, gdy Polska ma na Zachodzie i Wschodzie silnych sąsiadów, którzy realizują politykę GERMANY FIRST i RUSSIA FIRST, nie ma dobrej opcji, by polskie bezpieczeństwo opierać na sąsiadach ze wschodu i zachodu Polski i dlatego opcja oparcia polskiego bezpieczeństwa na strategicznym sojuszu z USA jest optymalna w naszej sytuacji i naszym geopolitycznym położeniu.
  Tylko od Polaków zależy, czy potrafią tak ułożyć stosunki z partnerem głoszącym i realizującym hasło AMERICA FIRST, by Polacy mogli realizować swoje POLAND FIRST.
  Tylko naiwni i duracy sądzą, ze znajdą partnera zewnętrznego, który będzie altruistycznie sprzyjał Polsce.
  Tu trzeba twardo grać o swoje z partnerem(silniejszym) też grającym o swoje.
 • Szanowni Komentujący zeszli z tematu księgowości...
  Szanowni Komentujący zeszli z tematu ksiegowości na temat geopolityki. Państwo powinno mieć swoje ksiegi rachunkowe. Niech mnie ktoś poprawi jeśli jest to błędne założenie...
 • Jak nowozelandzka polityk walczyła o wgląd do ksiąg rachunkowych...
  Przedstawiam Państwu walkę jaką stoczyła nowozelandzka polityk Ruth kiedy wiele lat próbowała dostać się do ksiąg rachunkowych swojego państwa.... wprost niebywałe!
  Cytat z książki Billa Frezzy pt.”Jak uchronić demokrację przed .... demokratycznie wybranymi politykami”:
  „W tamtym czasie Narodowy Bank Nowej Zeladnii nie był niezależny (zostało to uregulowane ustawą dopiero później). Premier pełnił jednocześnie funkcję ministra finansów. Dlatego standardowa procedura otwarcia dla rządzących partii wyglądała tak, że odkręcano kurek finansowy, chcąc uwieść obywateli przed kolejnymi wyborami. Kac był przewidziany na później. Co więcej, rachunkowość rządu nie była prowadzona zgodnie z przyjętymi zasadami (tzw. Standrdami GAAP), co zachęcało do różnego rodzaju machlojek (to często spotykany problem w różnych krajach demokratycznych). Zapisy operacji finansowych prowadzone przez rząd Nowej Zelandii były niejawne. Muldon nie chciał zezwolić na to, żeby wgląd do dokumentów skarbu państwa zawierających wpływy i wydatki rządowe, aktywa i pasywa, miała nawet Ruth – członkini jego własnej partii. Ruth nie przyjęła odmowy. „Jeśli chcesz mojego głosu, pokaż mi księgi rachunkowe, inaczej Twój rząd się rozpadnie.”. Grupa popierająca premiera była przerażona. Nikt nigdy nie mówił tak do premiera, a tym bardziej trzydziestolatka, która stawiała wtedy swoje pierwsze kroki w parlamencie. Ruth nalegała. W końcu została zaprowadzona do gabinetu premiera, gdzie mogła obejrzeć księgi, ale nie mogła ich kopiować. Siedziała tam przez dwa dni, robiąc precyzyjne notatki dokumentujące opłakany stan finansów publicznych.”
 • @programista 12:53:01
  Jest budżet w którym jest wszystko zaplanowane...
  i jest realizacja budżetu czyli aktualny stan państwa.
  Są przychody z różnych źródeł, wydatki na różne cele..i jest bieżący bilans...
  .. i jest kontekst zaplanowanego budżetu...

  Taki raport rząd powinien prowadzić na bieżąco...i pewnie prowadzi.
  Co więcej taki raport powinien na bieżąco być widoczny w sieci...np za każdy miesiąc. To prosty system księgowy do którego każde ministerstwo powinno wprowadzać swoje dane...
 • @zadziwiony 13:39:25
  Jest odwrotnie USA usiłuje się ratować finansowo grabiąc Polskie zasoby.
 • @Oscar 15:03:46
  Fundacja Republikańska do tych danych dociera:
  https://www.mapawydatkow.pl
 • @Oscar 15:03:46
  Podchodząc od strony księgowej .. to rząd ma ileś tam rachunków bankowych na których realizowane są obroty..
  Wystarczy publikować obroty a tych rachunkach z opisem jak na fakturze..lub szerszym...
  Do tego informacja o planie budżetowym dla danego konta..
  I obywatel widziałby co się dzieje z finansami państwa.
  Pełna kontrola .... wszystkie darowizny widoczne...każda wydana złotówka widoczna.. i pod kontrolą społeczną.
  I to wszystko.
 • Saldo rachunku bieżącego w Polsce, w języku angielskim.
  https://www.ceicdata.com/en/indicator/poland/current-account-balance

  Polski rachunek bieżący odnotował nadwyżkę w wysokości 1,6 mld USD w listopadzie 2019 r., W porównaniu z nadwyżką 633,0 mln USD w poprzednim miesiącu. Saldo na rachunku bieżącym w Polsce: Dane w mln USD są aktualizowane co miesiąc, dostępne do stycznia 2000 r.

  Do listopada 2019 r., O średniej wartości -849,0 mln USD. Dane osiągnęły najwyższy w historii poziom 2,9 mld USD w styczniu 2019 r. I rekordowo niski poziom -5,1 mld USD w czerwcu 2011 r. CEIC rozszerza historię miesięcznego salda na rachunku bieżącym. Narodowy Bank Polski zapewnia saldo rachunku bieżącego w USD na podstawie BPM6. Saldo na rachunku bieżącym sprzed stycznia 2004 r. Oparte jest na BPM5.

  Bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) wzrosły o 181,0 mln USD w listopadzie 2019 r. Inwestycje bezpośrednie za granicą w Polsce wzrosły o 1,0 mld USD w listopadzie 2019 r. Inwestycje portfela zagranicznego spadły o 4,6 mld USD we wrześniu 2019 r. Nominalny PKB tego kraju wyniósł 144,4 USD mld we wrześniu 2019 r.
 • @35stan 14:09:56
  A ja mam wrażenie , że na tym amerykańskim wsparciu będziemy za kilkanaście lat tak wyglądali

  https://tiny.pl/ts793
 • @programista 15:10:02
  Do Pana Programisty:
  Gdzie są opublikowane AKTYWA i PASYWA Państwa Polskiego, majątek trwały, majatek obrotowy itd.? Gdzie są wyciągi bankowe ze wszystkich przeprowadzonych transakcji? Gdzie są opublikowane umowy na wydane koncesje? Gdzie są opublikowane wyciągi bankowe instytucji należących do państwa polskiego, takich jakby choćby ZUS czy Sądy?
 • @Anna-PK 16:00:56
  Do Pani Anny PK:
  Czy może Pani wskazać gdzie mieści się ten rachunek bankowy do którego Pani podała link? Czy to jest rachunek bankowy Polski w Banku Rozliczeń Międzynarodwych w Bazylei? Czy może jest to rachunek NBP? Szkoda ze nie ma szczegółów. Może udałoby się Pani wyszperać nr tego rachunku i w jakim banku on się znajduje? Z góry dziękuję i pozdrawiam Teresa Garland
 • @Prezydentka 16:22:49 W większości dane są BoP, czyli Bank
  of Poland. Każda linijka może być otwarta na bardziej szczegółowe informacje, np. Polskie zadłużenie zagraniczne.
  https://www.ceicdata.com/en/indicator/poland/external-debt--of-nominal-gdp
  Nie mam wielkiej ochoty aby to wszystko studiować, nie wiem też jak należy oceniać jakość tych informacji. Zapewne można tam znaleźć jakąś podstawę do oceny polskiego statusu gospodarczego.
 • @Prezydentka 16:18:09
  W księgach rachunkowych poszczególnych jednostek budżetowych. Te jednostki budżetowe prowadzą swoje księgi, każda oddzielnie.
 • @programista 17:27:16
  Panie Programisto,
  Nie jest tak jak Pan pisze. Byłam osobiście w jednym takim urzędzie i prosiłam o bilans w formie AKTYWA-PASYWA i powiedzano mi że takiego bilansu nie ma bo metoda księgowania w instytucjach państwwych się przeobraziła.... tak bardzo że istotnych informacji brak i są przed społeczeństwem ukrywane. O wyciągu bankowym żeby go dostać też nie było mowy....
 • @programista 17:27:16
  Panie Programisto, Postawię panu kawę w Krakowie jeśli dostarczy mi Pan bilans AKTYWA-PASYWA państwa polskiego, wszystkie rządowe wyciągi bankowe, wszystkie umowy gospodarcze podpisane w imieniu państwa polskiego... a potem zobaczymy co mi jeszcze przyjdzie do głowy....
 • @Oscar 15:10:45
  ..cd
  Państwo to Narodowy koncern.
  Właścicielem tego koncernu jest Naród.
  Naród wybiera zarządzających do tego Narodowego koncernu.
  Narodowy Koncern prowadzi księgowość i rozlicza się przed Narodem czyli przed właścicielem.

  Państwo jako całość jest pod zarządem Narodowego koncernu.
  Tak trzeba widzieć Państwo i jego organizację oraz cele.
  Koncern swoje wpływy rozdziela pomiędzy właścicieli Koncernu czy Naród.
  Tak się dzieje w każdym koncernie ...
  Prezesem Koncernu jest Premier. Rząd to zarząd Koncernu Narodowego.

  Jedyna różnica między Narodowy koncernem a zagranicznymi koncernami jest taka że Narodowy ma właściciela a postaci Narodu a zagraniczne koncerny są najczęściej prywatne choć nie zawsze.
  W PRLu tak właśnie było.. PRL był Narodowym koncernem...

  Solidaruchy zlikwidowały lub wyprzedały większość aktywów tego Narodowego koncernu na rzecz zagranicy głównie żydowskiej.
  Solidaruchy pozbawiły Naród Polskie majątku Narodowego...
  Nie ma większej zdrady Narodowej niż kraść cały Naród.
  Solidaruchy wmawiały Narodowi że własność Narodowa jest niedobra że dobra jest tylko własność prywatna... to oczywiste kłamstwo.
  Mafią żydowska traktuje tzw mienie żydowskie jak własność Narodową ..
  ale gojom nakazuje pozbycie się własności Narodowej.

  Narodowy koncern powinien umożliwiać na swoim terenie działalność firm prywatnych ale tylko w interesie Narodu..czyli właściciela Narodowego koncernu. Zagraniczne firmy w Polsce tak ale tylko z korzyścią dla Polski..
  Własność prywatna tak ale tylko z korzyścią dla Koncernu Narodowego...(wypełnianie niszy gospodarczych.. drobny biznes...)

  Państwo to Narodowy koncern...którego właścicielem jest Naród
  a rząd to najemnicy powołani przez Naród do prowadzenia Koncernu Narodowego.

  Państwo socjalne nie zajmuje się rozdawnictwem tylko dystrybucją zysków Koncernu... między właścicieli koncernu.

  Wszystkie koncerny te prywatne działają podobnie.

  Wican jak widzisz Państwo to to samo co prywatna firma...
  jest właściciel, jest zarząd są przychody, są koszty... jest redystrybucja nadwyżek... zawsze w interesie właściciela czyli Narodu w przypadki koncerny Narodowego.
 • @Prezydentka 18:05:07
  Szanowna Pani, Polski jako państwa nie ma, została sprzedana, nam została piosenka i chorągiewka. Jak ktoś określił ... i kamieni kupa. Jest syjonistyczna korporacja zarejestrowana pod adresem Polskiego Konsulatu w Nowym Yorku, która ma prawo sprzedawać Polskie zadłużenie.
  Korporacja ma prawo sprzedawać zadłużenie Polski do wysokości 400 miliardów dolarów.

  Każdy, kto kupi, może stać się właścicielem kawałka Polski.

  Wiadomo po co, to zostało stworzone i kto to kupi, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
  Nam pozostaje być niewolnikami na własnym kawałku globusa...
  To dla tego NBP nie moze pozyczac pieniędzy rządowi.
  https://www.sec.gov/cgi-bin/browse-edgar?CIK=0000079312
 • @rysio 18:27:09
  P.S

  ,Polska jest krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”. Brutalnie szczere słowa wicepremiera

  wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-krajem-posiadanym-kogos-zagranicy-brutalnie-szczere-slowa-wicepremiera-2017-11
 • @Prezydentka 14:39:53
  Nawet w najmniejszej firmie obowiązuje księgowość i planowanie.Państwowa gospodarka jest mega-firmą,a więc tym bardziej ją obowiązuje księgowość.Wszystko winno być przejrzyste i udostępnione zainteresowanym w internecie lub w innej formie publikacji do wglądu.W tak gospodarującym "przedsiębiorstwie" nie byłoby możliwości szabrowania,poza plecami społeczeństwa przez wewnętrznych i zewnętrznych złodziei.Polska gospodarka,jak dotychczas przypomina przedsiębiorstwo na wariackich papierach i takiż jest stan jej gospodarki.
 • Państwo to nie firma
  Państwo to nie firma bo celem firmy jest ZYSK, a celem państwa jest DOBRO WSPÓLNE. Tu właściwa wykładania celów państwa z książki pt. "O prawie" o. Krąpiec: "Życie osobowe człowieka pojęte jako dobro wspólne, transcenduje państwo, a więc ludzki rozwój intelektualny, moralny, twórczy jest celem państwa, celem rodziny, celem Kościoła. Realizacja tego celu wymaga nakładu dużych środków pieniężnych, gospodarczych (trzeba mieć co jeść, trzeba mieć dom, trzeba mieć śrdoki transportu, szkoły, szpitale, komunikację itd.) To wszystko są jednak środki w stosunku do celu naczelnego, jakim jest dobro wspólne pojęte jako rozwój osobowy człowieka."

  Tu mój wykład na temat państwa: "O prawie cz 2 Teresa Garland Co to jest państwo i jaki powinien być jego cel" https://www.youtube.com/watch?v=j0WNCQcVTtA

  Tu wykłady Janusza Górzyńskiego nt. państwa:
  "O prawie cz7 J Górzyński – Gospodarka kraju wg prawa naturalnego"
  https://www.youtube.com/watch?v=6VjNiht9g_w
  O prawie cz2a cdn J.Górzyński - Co to jest państwo i jaki powinien być jego cel?
  https://www.youtube.com/watch?v=lNaIPoJMSCk
  O prawie cz2b cd J Górzyński Co to jest państwo i jaki powinien być jego cel?
  https://www.youtube.com/watch?v=FfA8v7Lelv0
 • @Prezydentka 21:21:50
  "Państwo to nie firma"
  Owszem, w tym systemie to firma, państwo handlowe, podległe lichwiarzom i ponadnarodowym korporacjom.
  Z państw realizujących cel "Dobra wspólnego" ostatnia była Libia, ostatnim krajem, którego bank centralny jest niezalezny jest Iran.
  Polska jest jednym z nielicznych krajów, który realizując cel dobra wspólnego mógłby być całkowicie samowystarczalny. Globaliści do tego nie dopuszczą.
 • @zadziwiony 16:07:54
  Pogratulowac Optymizmu ....bo z tego co Widzialem Duchem ....wogole nie bedziemy wygladali...naaawet TAK.
  Mlodzierz ....pod gasienice tankow z pistoletami (przezornie) do obrony a
  wieksza czesc pobierajacych(Skandal !) swiadczenia emerytalne , grzecznie wsiadzie do podstawionych sprawnie Autobusow i wyjada w kierunku PolnocnoZachodnim celem (utylizacji) w przygotowanych od dawna podziemnych bazach wojskowych ,pod pretekstem ewakuacji z obszaru zagrozonego walkami.
 • @Korneliusz 21:36:50
  Toś mnie podniósł na duchu... tym losem emerytów.
 • @Prezydentka 18:05:07
  Urząd zapewne na piśmie uzasadnił przyczynę odmowy dostępu do ksiąg rachunkowych. Z przytoczonego komentarza wynika że księgi są prowadzone.
 • @programista 21:44:17
  Żadnego uzasadnienia nie było. Powiedziała że jest wszystko na necie, a jak ją zapytałam gdzie dokładnie to ..... szukała nie znalazła....
 • @zadziwiony 21:41:58
  Jesli masz jeszcze zludzenia ...to popatrz na archiwalne zdjecia duzych kontenerow na smieci z Donbasu ...pelne wypatroszonych z Organow ...cial ,takich jak Ja i Ty.
  Czy myslisz ze z Poliniakami ktos postapi inaczej ?
  Nienawidza NAS szczerze w Swiecia ..bo takich skurwionych Mend sprzedajnych ...swiat dawno nie widzial , brzydza sie nami i "pustym workiem"wydajacym dzwieki w Roli reprezentanta.
  Pejsaci jaja sobie z poliniakow robia ...gdy do wyborow stawiane sa najgorsze zgnilki duchowe i moralne !Zlodzieje (mentalni) glosuja na "swoich"zarzadcow wsrod najbardziej "zaradnych".
  Powaznie zyje i nigdy nie klamie ...wiec potraktuj post serio i nie wsiadaj do zadnego Autokaru ...podczas zarzadzonej Ewakuacji.
 • @zadziwiony 21:41:58
  Gdy uswiadomisz sobie Fakt , ze juz wkrotce kazdy önucnik"mundurowy moze Ciebie bezkarnie zastrzelic , gdybys szukal schronienia w Lesie !!!
  A mordowac przyszedl Rozkaz ..wszystko ..co zywe !
 • @Prezydentka 21:21:50
  Konstytucja to beczka miodu z łyżką dziegciu.

  Dawniej Archimedes miał narzędzie – dźwignię, ale nie posiadał punktu oparcia.

  Obecnie naród posiada kawałek ziemi jako punkt oparcia ale nie posiada narzędzia równowagi władzy. Jak zbudujemy równowagę, to takim narzędziem wszystko podniesiemy.

  Bez narzędzi, wszystko jest ciężkie dla ludzi.
 • @programista 21:44:17
  nie
 • @Prezydentka 08:56:06
  Proponuję skontaktować się z jakimś posłem lub senatorem by przeprowadził on kontrolę - on uzyska dostęp do ksiąg rachunkowych wskazanej jednostki budżetowej.
  Obecnie sposób publikacji określa rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. Publikowane jest sprawozdanie finansowe składające się z bilansu, rachunku zysków i strat (wariant porównawczy), zestawienia zmian w funduszu, w terminie do dnia 10 maja roku następnego w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) jednostek sporządzających sprawozdania.
 • @Prezydentka 21:21:50
  "Państwo to nie firma bo celem firmy jest ZYSK, a celem państwa jest DOBRO WSPÓLNE
  "
  A po co właścicielom zyski ?
  No po to by je przeznaczyć na dobro wspólne właścicieli firmy...
  Nikt się pieniędzmi nie najada, za pieniądze właściciel kupuje dobra które pozwalają mu lepiej żyć..i rozwijając inwestycje by mieć więcej zysków
  (budowa domu, dojazdu, infrastruktury życiowej...parku..stawu..altanki, huśtawki, płot, kamery bezpieczeństwa..system alarmowy..opiekunka dla dzieci..).

  W jednym i drugi przypadku zysk jest zamieniany na DOBRO WSPÓLNE
  Właściciela firmy...

  Państwo jest Narodową korporacją.
  cnd (co należało dowieść).
 • @Oscar 09:25:08
  Dobre państwo powinno się utrzymywać z zysków Narodowej korporacji..
  Państwo gorsze, biedniejsze musi się utrzymywać ze składek właścicieli..
  PRL utrzymywał się z zysków tysięcy firm Narodowych wchodzących w skład tego Narodowego Koncernu.
  Solidaruchy oraz KK z JPII na czele własnymi rękoma zniszczyły ten Polski Narodowy koncern.
  To tak jakby zamordować własne państwo, własny Naród, własną rodzinę
  Własne dzieci oddać wrogowi w niewolę.
  Ot skala zdrady narodowej solidaruchów.

  Taka Libia Kadafiego był Narodową korporacją Libijczyków działająca dla dobra Libijczyków choć była dyktaturą, Naród nie wybierał zarządzającego.. ale zarządzający był pro Narodowy...i z tego powodu został przez globalną mafię zamordowany .. a zasoby tego Narodowego kiedyś koncernu Libijskiego zostały przejęte czyli zagrabione przez mafię...podobnie było w Iraku i w Syrii...
 • @Prezydentka 22:06:03
  To proponuje chodzi na posiedzenia razy gminy I razy powiatu. Gdy bedzie o budzecie. Ewentualnie, cisnac radnych

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31